Bula
| Bula a întrebat:

Dupa parerea ta: Cum trebuie sa fie FEMEIA IDEALA?

Răspuns Câştigător
| petru a răspuns:

Sotie, pentru sotul ei
Mama, pentru copii lor
Gospodina, in casa si la piata
Doamna, pe strada, la spectacole, la alte diverse ocazii
desigur sa placa tuturor si sa-si iubeasca familia, ca pe ceva sacru
petru b./Cluj
Aros din Milet spunea " Ferice este omul care are o femeie, si nu o servitoare nu-iubitoare. Caci femeia nalta sau distruge barbatul, face din serv imparat sau pe imparat il subjuga si vinde!""
petru b./Cluj

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

"Femeia ideala exista! De aceea eu inca o caut!" ( Camil Petrescu )

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cineva spunea: --> Nu va temeti de perfectiune, nu o s-o atingeti niciodata!
Femeia ideala e aceea de care te indragostesti (ca barbat), care iti este cea mai buna prietena (ca femeie), cea mai buna mama (ca si copil)...

mlm
| mlm a răspuns:

Iubitoare, intelegatoare, inteligenta, o buna gospodina, o mama iubitoare, vesela, increzatoare, optimista, mereu fidela celui de linga el.

| ada a răspuns:

Cred ca e o intrebare la care ar trebui sa raspunda barbatii.Asa ca va las pe voi, baieti...sau pe voi fete, care nu sunteti heterosexuale.

| Simon a răspuns:

Pt. mine: Sa fie cat mai naturala, sa stie de gluma si sa aiba zambetul frumos (cel mai important tongue). Restul...vine de la sine... zic eu tongue

| mariazet45 a răspuns:

Daca esti indragostit pe toata perioada cand esti indragostit ai acasa femeia ideala, dupa aia se tot gasesc motive, cand te trezesti din vis iti dai seama ca nu e totul roz mai sunt si pete.

| Delia 75 a răspuns:

-Femeia ideala trebuie sa fie sociabila si placuta de cei din jur. Cu alte cuvinte, ar trebui sa fii comunicativa, glumeata si sa vrajesti pe toata lumea prin simpla ta prezenta. Iar daca prietenul tau primeste si laude referitoare la tine atunci e perfect. Va fi foarte mandru ca are alaturi o femeie fascinanta si dorita de ceilalti barbati!

| Adry a răspuns:

Nu exista "Femeia ideala" pentru toti. Fiecare are anumite criterii in care ar vrea sa se incadreze femeia perfecta (pentru el).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Unde găsim femeia ideală?
Iubirea, liniștea sufletescă, dătătoare de viață, tandrețea, gingășia, fericirea, sinceritatea, înțelepciunea, perspicacitatea, seninătate și nu numai trebuie găsite la femeia ideală.
Să facă o admosferă de vis în propriul cămin, să fie prietenă cu propri copii, iar cu soțul o bună gospodină și să primească mereu nota maximă în dormitor.
Părerea mea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desteapta, harnica, blanda, frumoasa dimineata...big grin

| Lupea_Gabriel_1981 a răspuns:

Frumoasa,intelegatoare si restul vine de la sine.