| Lucian_4323 a întrebat:

Femeile /fetele trebuie respectate? de ce da si de ce nu...

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Normal ca trebuiesc respectate, daca nu pentru. altceva, macar pentru. faptul ca aduc viata pe lume!

| fabiola a răspuns:

Respectul tine de educatie, cat oferi, primesti!

| unknow a răspuns:

Da` catzi ani ai?!
thinking

| Mynewlifestyle a răspuns:

Nu multa lume isi da seama dar specia umana fara femeihappy nu ar mai continua sa existewinkingMajoritatea femeilor trebuie respectate de toata lumea dar nu si cele care se prostitueaza intr-adevar tot femei sunt dar si-au pierdut demnitatea undeva printr-o masina sau pathappy acele femei nu mai au viata si rost! eu una mi-am pierdut respectul pentru o foarte buna actrita(nu dau nume) despre care sa aflat ca se prostitueaza! Oricum femeile cat si fetele ba chiar fetitele trebuie respectate nu spun asta doar tp ca sunt fata dar acum in acesti ani toti avem drepturi egale deci daca femeile respecta barbati iar fetele baieti atunci trebuie sa fie si reciproc sau poate gresesc... oricum asta e doar parerea mea

| Bunny a răspuns:

Dar un barbat trebuie respectat? Orice fiinta umana sau animala trebuie respectata in egala masura. Daca cineva te tradeaza e logic ca iti pierzi respectul pentru persoana respectiva.Pentru apropiati si pentru straini care abia incepi sa ii cunosti, normal si civilizat e sa ai respect.Nu conteaza ca e femeie sau barbat. Suntem toti oameni.Ce are un barbat mai presus de o femeie? Sau ce are o femeie mai presus de un barbat?

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Fumeile trebuie batute devil

| KissSummer a răspuns:

oh go on. dar uh dc trebuie sa fi respectat? fiecare om trebuie a fie respectat sti e o vorba "respect imi dai respect iti dau. ma dai dracul te dau dracul". e asa si cu tine. uh nu consideri ca femeile/fetele trebuiesc respectate nici noi fetele nu consideram ca uh ar trebui sa fi respectat... nu vorbesc de toti baietii ca nu toti gandesc ca tine. aiurita intrebare. in fnoh go on crd ca ai 11-12 ani.laughing

| Evolution a răspuns:

Dar femeile nu sunt tot oameni? logic că orice fiinţă trebuie respectată / suportată in limita bunului simţ happy

| Kaℓi a răspuns:

Tu pari chinuit de mari dileme adolescentine, si cred ca nu stii sa le exprimi... ori faci caterinca slabuta.
In alta ordine de idei, ai o mama? o sora? crezi ca trebuie respectate ele?

| crysyone a răspuns:

Femeile /fetele trebuie respectate in gfeneral deorece chiar daca unele par nepasotaare sunt toate la fel desensibile si delicate

| Lucian_4323 explică:

Am 20 de ani, sa stii ma ca nu-i asa in realitate cum credeti voi, stiti cate fete si cate femei sunt care spun ca nu-s respectate, cate femei sufera pe urma unui barbat, mai ales in familie, teoretic da trebuie respectate si asa trebuie dar practic nu se respecta.

| Raul_9023 a răspuns:

In primul rand cati ani ai de pui o asemenea intrebare stupida?
Normal ca si femeile/fetele trebuiesc respectate, sunt si ele oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia trebuie disciplinată. O legi de calorifer, primul pas. Da nu caloriferu din dormitor, să se poată odihni. Ăla din bucătărie de lângă aragaz. Mai departe foloseste-ti imaginatia

| CrinaDianaCluj a răspuns:

Normal! Pe tine nu te-a invatat nimeni ca trebuie sa respecti persoanele din jurul tau, ca si tu la randul tau sa fii respectat?