| prettygirl_2157 a întrebat:

De ce credeti ca trebuie respectate legile?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Omul prin natura lui nu poare trai solitar ci doar in comuniune cu alti indivizi formand comunitatea. Pentru ca comunitatea sa reziste omul a aplicat regula. La inceput nescrisa si transmisa urmasilor modificanduse de la o generatie la alta.In final a aparut codurile si legile scrise. Nerespectand legea avem tendinta anarhiei. Vezi bine avem legi aspre pe fiecare greseala imparte si tendinta noastra agresiva se manifesta in continuare.

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Legea-i lege si trebuie respectata fara exceptii, nerespectarea ei duce la haos.

| Flav a răspuns:

Eu n-as vrea sa traiesc cum a trait si Tarzan. Tu ai dori?

| Vizitiul a răspuns:

Hai sa fim realişti, regulile sunt făcute pentru a fi incălcate!

| Razvan a răspuns:

Pentru a da impresia unei discipline sociale exemplarawinking

| Elena1234456 a răspuns:

Pai fara legi ar domni haosul happy, deci este nevoie si de burtosii parlamentari sa doarma in senat big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...altfel am traii in junglatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legile trebuie respectate pentru ca numai asa este posibila convietuirea oamenilor, organizarea sociala si conducerea comunitatilor. Legea este singura protectie de care dispunem impotriva celor care abuzeaza de putere. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul ar fi un haos!

| JusTSmiLe007 a răspuns:

Daca nu ar fi legile., lumea parca ar trai in jungla, ar fi haos total. Nu am fi in siguranta pe strada, si nici in propriile locuinte straight face. Imagineaza-ti :foc peste tot, fete dezbracate si batjocorite, persoane ucise cu sange rece.