| alexalx1234 a întrebat:

Credeți că fetele din ziua de azi mai trebuie respectate?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da numai ca e bine sa nu te complici mult cu ele, alea din magazine sau receptionistele cine mai raspunde pe la telefon merita respect. In rest nu stii cu cine ai de a face e bine sa fi rece direct la subiect fara sa ceri mila fetelor

| Adry05 a răspuns:

Nu mă, hai să ne comportăm toți unii cu alții oribil
Mă apuc și eu așa să fiu nesimtiță cu tine fără motiv că așa m-am hotorât eu să nu respect băieții, ce zici?

| whatevernvm a răspuns:

Cred ca oamenii trebuiesc respectați, mai ales cei care merită asta și câștigă asta.

| Emilian86 a răspuns:

De ce nu ar trebui respectate? Doar pentru ca ai intalnit persoane care ti.au lasat un gust amar? Crezi ca este bine sa generalizezi in acest caz?

| RAY a răspuns:

Respectul se castiga nu se pretinde,parerea mea

un sfat daca nu atragi sexul opus accepta asta si mergi inainte in viata,nu are rost sa le urasti,ura nu este benefica, este otrava sufletului omului, a auto control, desi poti reprima dorinta sexuala, nu te plac asta e, stiu ca e greu, dar nu ai de ales

| Catrice a răspuns:

Crezi că băieții din ziua de azi mai trebuie respectați!

| Andreeush a răspuns:

Dar oare băieții trebuie respectați, ce zici?

| OldSoul a răspuns:

Da.
Dar nu in felul in care ar crede unii baieti/barbati ca ar trebui sa le respecte.

| aXy99 a răspuns:

Nu trebuie respectate decat persoanele care merita asta.

| Donsavas a răspuns:

Dacă te respecți pe tine insuti, ii respecți si pe ceilalti deoarece respectul față de oameni arata ce caracter ai tu, nu persoana pe care o respecți.

| Plato a răspuns:

Banuiesc ca asociezi panaramele cu fetele/femeile. Seamănă doar la sex, in rest n-au nicio legatura.
Concret, raspunsul e bineinteles ca da.

| Endoryus a răspuns:

Bunul simt e bine sa il ai cu toata lumea. Minimul necesar. Dar am vazut pe aici destule specimene care vor respect. Avand in vedere ce vocabular imputit au, ele totusi vor respect. La oameni de genul (mai ales in realitate ) nu trebuie sa le oferi asa ceva, ci doar indiferenta. Cand vorbesc, lasa-i in pace. Te prefaci ca ploua. Respectul se castiga, nu se ofera pe ochi frumosi.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce doar fetele?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce intrebare stupida.
Normal, orice om trebuie respectat, indiferent ca e rau sau bun.

| GouDidodino a răspuns:

Doar cele ce merita

| BlackRaven45 a răspuns:

Niciodata nu generaliza. Nu cred ca ar fi placut daca, din cauza unor idioti, m-as purta urat cu toti baietii, inclusiv cu tine. Cum ti se pare? Sa te calc in picioare fara sa-mi fi facut nimic? Prea dragut nu cred ca e.

Respecta, si vei fi respectat.

| MPersephone a răspuns:

Crezi ca oamenii din ziua de azi trebuie respectati?
Nu, hai sa fim toti niste specimene care nu pot da dovada de inteligenta si apoi sa disperam de ce noi nu suntem respectati.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Da, normal ca trebuiesc. Stau si ma gandesc daca trebuiesc reztectati oamenii care își pun o astfel de problema.

Uite, nu există pădure fara uscaturi. Exista intr-adevar fete care umbla dupa bani, exista fete care caută să ajungă în cat mai multe paturi. Nu reprezintă insa tot genul feminin.

Ca idee, cineva care nu respectă pe ceilalți oricum ar fi ei, nu se respecta pe sine. Oricum, nu e ca si cum baietii ar fi altfel. Noi il avem pe Justin Bieber, pe Florin Salam, baieti care merg la bac fara tricou si zic "Fratelemeleu" la camera, baieti care intră cu boxa portabilă în tramvai, ia lui doamna Leana si da muzica la maxim.

A pus cineva problema ca băieții nu mai trebuiesc respectați? Toate comunitățile au defectele lor.

| AndaAlexandra a răspuns:

Daca nu îți place comportamentul cuiva, încerci să îl/o eviți. Nu trebuie sa accepți ca cineva sa te jignească sau să te înjosească. Trebuie sa respecți pe toată lumea, indiferent că e fata sau băiat.
Știu la ce te referi și da, trebuie respectate, dar daca nu ai nevoie de ele le eviți?

| zuppyby a răspuns:

Da, evident ca da!

| AdrianaDaniela123 a răspuns:

Hey... sunt fata...
Nu suntem toate la fel
Sunt unele dive care se machiaza crezand ca ascund defectele
Sunt unele piți care stau cu nasul pe sus si se cred superioare
Dar sunt si fete care nu incearca sa para alt cineva
Si din punctul meu de vedere toate persoanele trebuie respectate oricum ar fi ele