| nobody_9468 a întrebat:

Fete/Baieti cum a fost prima data cand ati intrat in farmacie pentru a cumpara o metoda contraceptiva? Ce ati cumparat?
Povesti'ti va rog...batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| doctoru a răspuns:

In primul rand ar trebuie sa fie o chestie normala. pentru mine a fost destul de ok(in bucuresti sunt locuri in care ti le dau gratis-daca vrei detalii revino cu raspuns). cand am cumparat prima oara tipa s-a uitat ciudat la mine(aveam doar 13 ani atunci), dar mediul din care provin m-a invatat ca e ceva normal sa te protejezi

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima data am cumparat anticonceptionale orale, cu reteta. N-am avut nici un stress. Recunosc de prezervativ se ocupase el, dar numai fiindca asa se nimerea, nu ca as fi avut vreo problema. Nu cred ca e treaba farmacistei sa se bage in viata mea privata.

| nobody_9468 explică:

Incep eutongue.
Prima data am cumparat prezervative cu un coleg, mergeam la ziua unei prietene si vroiam sa facem misto de eahappy. Imi era rusine sa cer, dar pana la urma am cumparatlaughing.
A doua oara am fost cu o prietena.Intram,iesim,asteptam sa iasa toti oamenii din farmacielaughing. Fata care era cu mine murea de ras, eu serioasa"Buna'ziua, exista pastile care se pot lua inainte sau dupa actul sexual pentru a preveni o sarcina?"Dupa care am rasuflat usuratalaughing. Mi-a zis de ovule, credeam ca sunt pastile, cand imi da cutia vad acolo"Cale de administrare:vaginala" tot ce mi-a iesit din gura a fost"Daa?" si atat, ies afara cu prietena mea, ea ratdea de mine, eu "Fata, ia uite, cum naiba? Eu credeam ca se ia pe gura...straight face".
Am ras toata ziua pe tema astalaughing.

| Emeraude a răspuns:

Nu am cumparat niciodata prezervative, asta pentru ca m-am asigurat intotdeauna ca partenerul sa se ocupe de acest aspecttongue.Cu actualul insa am dus "munca" de lamurire la inceput fiindca "ii era frica de prezervativ"laughing, spunea ca se teme ca nu cumva sa-l incomodeze si sa fie prima lui experienta nu tocmai placuta ( da, eu l-am dezvirginat devil ), dar ma rog, i-am zis ca "daca nu vrea baby, sa poarte caciulita!" si cuminte cum era, s-a dus si a cumparat.
Pilule nu am folosit niciodata pana acum, nefiindu-mi necesare.Pana acum, prezervativul si-a facut cu succes treaba!
Succes!
Pa-pa!

| αndï a răspuns:

Metodele contraceptive nu se cumpara laughing

se cumpara anticonceptionalele.
prezervative gasesti la orice magazin mai mare, trebuie sa aiba, intreaba la casa.
Pastile anti baby sunt la farmacie, nu va rade de tine

| eneeda a răspuns:

Metoda contraceptiva pe care o poti cumpara fara sfatul medicului sunt prezervativele, iar celelalte precum ovulele trebuie sa mergi la un medic ginecolog sa ti le recomande tie (sau ei)...asa ca nu e nimic jenant in toata povestea asta, ci dai dovada ca te respecti pe tine si pe partener!
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am luat postino2 pentru ca s-a rupt prezervativu si prietenul meu s-a dus la farmacie.si rusinat a intrebat daca au postinor2. era rosu la fata saracu cand a venit si mia povesit cat de rusine ii era am inceput sa rad