| Tmcn a întrebat:

Fete şi băieţi, cum vă daţi seama că o persoană vă place dacă nu vă spune acest lucru?
Fundă.

9 răspunsuri:
| LifeIsAJoke a răspuns:

Daca nu stii de la un prieten apropiat alpersoanei ca te place si nici persoana nu iti spune atunci este imposibil. Orice alta interpretare a gesturilor ei/lui poate fi gresita.in concluzie te inprienesti cu cel mai bun prieten al persoanei in cauza. Daca cel mai bun prieten e un caine atunci...ghinion.big grin

| Demonull a răspuns:

Atitudine, comportament.chiar si atunci cand ma evita si nu vrea sa imi vorbeasca sau chiar imi arunca cuvinte grele e clar ce este in mintea eihappy

| oOoBrBoOo a răspuns:

Pai cand o persoana te place se baga in seama cu tine, incerca sa iti atraga atentia, se uita mult la tine poate iti zambeste mult si daca crezi ca o persoana te place cel mia sigur incearca sa vorbesti cu o prietena sau un prieten al persoanei care crezi tu ca te place si sa fii sigur daca te place daca nu pune pe cineva sa o sau sa il intrebe pe aceea persoana.Multa bafta. Funda?

| RemusAndrei a răspuns:

Poi in primul rand dupa cum te trateaza fata de ceilalti, te baga mai mult in seama pe tine, iti zambeste mereu, petrece mai mult timp cu tine etc... Funda?

| EmaTanase a răspuns:

Pai cand o persoana te place vrea sa stea in preajma ta cat mai mult timp! Si plus de asta daca vedea alt baiat/fata pelanga tine ori pleaca nevrand sa vada ca te giugiulesti cu el/ea sau etc. Vorbeste cu tine mai mult pe mess te suna repetat... Sta cu ochii pe tine, daca ai observat poate uneori te priveste cu coada ochiului si cand tu te introci el priveste in alta parte...incearca sa fie subtil poate dar odata si odata o sa-ti zica direct ceea ce simte sau o sa-l pierzi pentru ca vede ca nu-l vrei si esti dezinteresata! Funda?

| MikKinder98 a răspuns:

Imi scrie pe Facebook.

| Andreutza2995 a răspuns:

Buna,o sa iti dau un raspuns scurt si la obiect, privirea spune totu.te urmareste cu privirea, se baga in seama cu tine, face ce face de va intanliti des. oricum o sa iti dai seama singur/a. funda*

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Andreutza2995):

Acelasi raspuns il am si eu, privirea spune totul.

| NikDimi a răspuns:

Pai, in primul rand se uita la tine tot timpul cand treci pe langa el, intra des la tine in clasa pentru a te vedea, sta de vorba cu tine. Poate ai observat ca atunci cand trece pe langa tine tu nu esti atenta el incearca sa vorbeasca mai tare ca sa iti atraga atentia? Uite un sfat: Prinde un moment cand se uita la tine si zambestei daca si el iti zambeste inseamna ca te place.La mine a mersbig grin