| mentholinks a întrebat:

Fetele abordeaza baietii pe care ii plac? Sau le e rusine?

Răspuns Câştigător
| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Bineînțeles!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetele nu abordeaza baietii, nu din cauza rusinii ci din cauza refuzului si a situatiei jenante in care se pun.
Daca si fata ajunge sa faca avansuri unui baiat, atunci ala ori este un prost ori un handicapat, care oricum nu merita efortul.

| 1997onur a răspuns:

Le e rușine)))))) mai făcut sa rad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii abordeaza in unele cazuzi si pe strada, am pstit de mujte ori dar nu am profitat ca eram timid si arogant ( eram, vorbim la trecut)
Daca arati bine, te imbraci frumos, iti faci o freza cool, un parfum blana si atititudine masculina atragi muite fete dar conteaza sa ai un anturaj, sa iesi cu ei, sa va cunoasteti, dar sunt cazuri cand te abordeaza ele, dar au tupeu ca sunt mai mulye ca, cand sunt singure sunt varza nu au tupeu, sunt speriate de bombe! eu mergeam linistit catre liceu acum cativa ani si deodata o blonda se baga in seama cu mine si ma trage de mana in magazinul in care lucra, era un magazin de parfumuri, eu intra-adevar aratam a fotomofel pe vremea aia, mai aveam si un tricou cu playboy dar eram timid, asa ca mare lucru nu am facut si nici ea nu o prea mai zis nimic a simtit ca sunt timid, faze de astea am patit de zeci de ori sa se bage in seama cu mine in orice loc aproape, mai putin in cluburi si discoteci dar din cauza timiditatii am pierdut enorm in viata si culmea e ca, cand nu eram timid ( nu eram mereu timid ) eram arogant, nici nu le bagam in seama, dar eu mam autorducat sa nu fiu primitiv ca Romanii si Tiganii sa ma bag asa aiurea in seama cu persoane random.
Trebuie sa fi putin popular, sa se vorbeasca despre tine pozitiv, apoi vor afla si altele de la acele persoane si tot asa, ca ele se vorbesc foarte mult intre ele! Conteaza sa faci o prima impresie buna! Cumparati haine faine, slabeste, fa-ti o freza nice si vei avea sanse sa cuceresti o fata, sa fi abordat nu, ca nu toti se nasc cu norocul pe care l-am avut eu dar ai sanse sa le agati daca te ingrijesti. Atitudinea e esentiala si sa fi cat mai masculin, de fapt sa fi tu natural, sa fi tu insuti si sa fi dezinvolt! Daca ai depresie severa e foarte greu, ca respingi pe toata lumea din jurul tau! Daca sti ca scoti perle vorbeste mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o fabrica Flextronics una o venit direct la un baiat blond ce statea langa mine, ma intelegeam ok cu el, nici nu il cunostea si s-a bagat in seama cu el, dupa imi povestise prostu ca s-a imbatat si si-o batut joc de ea in loc sa o pompeze! Era frunusela fata, eu nu stiam ca blonzii cu ochi albastri sunt asa de periculosi laughing ala luase note mari la teste ca se dadeau teste multe la postul pe care il aveam noi se descurca excelent dar cand a fost intr-o situatie de a marca o dat cu piciorul sau cine stie poate o fi fabulat si o bubuito pe aia, cert este ca sunt nebune care mereu fac primul pas ele, nu au nici o inhibitie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de felul lor de a fi.

| timidu89 a răspuns:

Poate când sunt în grup sa prindă curaj vreuna, se uita la mine când stau 2 de povesti pe o banca și eu trec pe lângă ele. Dar de abordat nu s-o pus problema la mine. Și port barbă aranjata, ma tund destul de des, imbrac ok zic eu. Poate depinde de orașe, în astea mici nu sunt cu tupeu

| Cheo0S a răspuns:

Poate daca sunt la gradinita le e rusine.
Binenteles ca abordeaza, merg si pana in panzele albe daca gasesc unu care le place.

| Danny28 a răspuns:

Nu. Ele vor totul pe tavă. Niciodată nu abordează primele

| Together a răspuns:

Nu le e usor nici lor sa abordeze, dar sunt unele foarte carismatice care daca vad ceva ce le place, se baga. N-o sa dea cu bata-n balta ca un barbat, se descurca.

| Kiran a răspuns:

Depinde de cum au fost tratate de parinti / societate in tinerete, unele pot avea curaj (fiind incurajate in perioara respectiva) sau pot fi timide. totul ajunge de la faptul ca au avut dreptul la a vorbi chiar daca greseau, nu au primit "bully" (imi scapa cuvantul in romana. scuze pentru englezisme). Ambele tipuri de fete apreciaza un baiat ce nu e popular pe social media (nu o sa vada pe una mai "buna"), sa fie doar al lor (dulcegarii, sa se imbrace la fel, "chestii sentimentale").

| Mar1cika a răspuns:

Depinde de fata si de relatia dintre ei

| coosti a răspuns:

Le e rusine frate, iti zic eu, pentru ca nimeni nu vorbeste cu mine