| Ladysexy a întrebat:

Fetele care au ramas gravide la 14-15 ani asa ce ati facut pentru a scapa de sarcina?

16 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

De ce nu sunteti capabile sa va asumati si consecintele daca tot aveti chef de?happy parca va e teama ca vine acu' sfarsitu' lumii si va prinde ne... laughing

| Annellise a răspuns:

Draga Ladysexy, cel mai bine este sa discuti mai intai cu partenerul si cu parintii. Chiar daca iti va fi foarte greu sa le spui si vor reactiona foarte urat, este cel mai bine sa luati o decizie comuna. Asta e, s-a intamplat a fost un moment de inconstienta din partea voastra, trebuie sa va asumati responsabilitatea. FIecare greseste, si trebuie sa fie iertati, sunt sigura ca parintii te iubesc si tin la tine si iti doresc binele si sa fii fericita, asa ca te vor sustine in orice prostie ai facut. Trebuie sa iti faci curaj si sa le explici situatia exacta. Dar esti sigura ca nu este o alarma falsa? Ai fost la un control sau te-ai luat doar dupa testul de sarcina? Ar trebui sa te asiguri ca chiar se concepe un bebe in organismul tau. Gandeste-te si la riscurile avortului. Multa bafta si incearca ca pe viitor sa fii mai atenta, ca din pacate o astfel de greseala se plateste cam grav: distrugandu-ti viitorul. Nu vreau sa te sperii, poate ca vei gasi o alta modalitate de a pastra si sarcina, si a continua si studiile. Multa bafta la discutiile cu `posibilul tatic` si familia ta.

| Inoue a răspuns:

Bună! Cum ai putea sa iti doresti sa scapi de o sarcina? Asemenea fete nu sunt fiinte umane. Dacă gresesc, trebuie sa recunoasca si sa suporte consecintele. Ce vina are acel copil că mama lui a fost o fiinta imorala? Acele fete nu au nici un drept sa ia viata unui copil! Este ca si cum ai ucide.Plus ca este un păcat imens.Acele fete ar trebui sa nască si sa infrunte totul ca.atare! Eu nu sustin avortul!

| dragutza_1869 a răspuns:

Avort.doar nu era sa-i spun mamei ca-s insarcinata la aproape 16 ani.

| ZippyCata a răspuns:

Whot... unde dracu ati avut creieru astea care ati ramas la 14-15 ani ...inteleg baieti mai au creieru in pl laughing da voi care ar fi trebuit cica sa fiti mult mai destepte decat noi? lol

| Dianka_4924 a răspuns:

Eu am facut avortsadsadsadsad

| mariana123novela a răspuns:

Cred ca avortul este cel mai bun lucru dar totul depinde de organismul si in acata luna sunt ele insarcinate.Succes.happy happy happy happy happy happy happy happy

| ganton a răspuns:

S-au ****.

| Narocius a răspuns:

Si-au dat pumni in burta!

| panther_5576 a răspuns:

Sincer,, nu te-as sfatui sa faci avort (+ depinde si in ce luna esti insarcinata) mai bine spune-i mamei tale sigur te-ar intelegehappy

| Beiiibiiii a răspuns:

Nu ca sunt una dintre ele... dar avortul este singura solutie straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu e bun avortul.
Fiecare avort te imbatraneste cu 7 ani.
In plus sansa sa ramai singura este destul de mare.
Plus riscul de boli, in special cancer.
Asa ca asuma-ti riscul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti normala gravida la 14 ani? au innebunit fetele din ziua de azi

| S1mplu a răspuns:

Nu va inteleg fetelor de ce va grabiti asa de mult sa va maturizati sa fiti mame sau mai stiu eu ce, daca aveti un gagic bun inteleg vreti si voi ceva senzatii tari, dar este recomandat sa iti incepi viata sexuala la 16 ani si in plus folositi si voi prezervative ca nu-s asa scumpe.Referitor la intrebare mai bine avorteaza decat sa afle ai tai ca esti insarcinata si sa te vada cu burta mare.Asa a patit si o fosta colega de-a mea a ramas gravida in clasa 7 si s-a lasat de scoala si nu prea cred ca ala a mai stat cu ea.Bafta si mai bine fa avort, e cel mai bun lucru.

| milenush a răspuns:

Eu nu-s gravida,dar ma tem am prieten,avortul cred ca nu e cea mai buna idee copilul sal omori nu e o fiinta ca si noi, omori un copil te omori si pe tine, fetelor va dau un sfat nu faceti abort dar protejativa...eu am 14 ani, am facut o prostie si nu stiutiu ce sa fac...(((((

| Mary16 a răspuns:

Doamne pe voi chiar nu va duce mintea cum sa ramaneti gravide la 14 15 sau 16 ani protejatica ce naiba ca va stricati viata!