| ioanamaria123 a întrebat:

Fetele va rog sa-mi dati un sfat. Relatia mea nu s-a schimbat deloc. Am incercat sa vb cu el insa nici o schimbare. Nu vrea sa ne intalnim. Insa nici sa ne despartim, nu prikem uunde vrea sa ajunga si ce vrea sa faca e foarte orgolios si incapatanat. Nu vreau sa-l pierd insa nici sa se mai comporte asa. Va rog nu stiu ce sa mai fac.

6 răspunsuri:
| AndruţHere a răspuns:

Ţi-am mai răspuns o dată, despartă-te drecu de el, că nu merită nimic.

| anamaria0974 a răspuns:

Iti inteleg situatia asa am patit si eu crede-ma ca mi-a fost greu sa ma despart de el dar nu imposibil am plans mult timp dar acum sunt bine si am trecut peste asta stiu ca nu-ti e usor sa iei o decizie ca asta dar nu esti nici carpa lui si chestia cu pauza e o prostie daca ar tine cu adevarat la tine nu iar mai veni ideea cu pauza poti sa-i spui ce simiti si daca mai vrea sa mai fiti impreuna fara nicio pauza asa ca sa stii si tu ce ai de facut daca iti mai faci sperante sau nu.
Bafta si nu mai fii trista niciun baiat nu merita sa plangi dupa el

| ioanamaria123 explică (pentru anamaria0974):

Nu am luat pauza. Doar ca nu se mai compora asa frumos defiecare daca cand ne-am certat nu ne-am despartit. Ne iubim dar nu inteleg dc se comporta asa. Si de despartit nu pot pur si simplu am mai avut o relatie peste care am trecut mai greu dar am trecut. Dar el e pers potrivita in afara de cum se comporta acum. In rest e super ok din toate punctele de vedere. Mi-e foarde dor de el...

| anamaria0974 a răspuns (pentru ioanamaria123):

Pai atunci vorbeste cu el si intreaba-l ce se intampla spune-i ca s-a schimbat ca nu mai e cum era si ca vrei sa fiti in continuare impreuna dar nu asa cum se comporta el ci cum era inainte

| ioanamaria123 explică (pentru anamaria0974):

Multumesc mult de sfaturi:*

| HateHelloKitty a răspuns:

Il iubesti, OK inteleg asta. Dar nu-l iubi mai mult decat te iubesti pe tine! Daca esti mai mult nefericita decat fericita langa el ia o decizie... Stii la ce ma refer. E greu, stiu, dar nu imposibil. Daca nu vrei insa sa tai in carne vie, cum s-ar spune, macar nu mai pune atata suflet. Ia putina distanta nu te umili in fata lui, mai apoi iti va prea rau.