| VrRos73 a întrebat:

Fetele vor bărbați masivi sau băieți normali?
Vad fete de 14 ani care spun ca au avut iubiți de 25 și ma bulversează toată chestia asta.
Pai fetele de 19 ani ce mai vor,bunici cu pensie?
De ce e discrepanța asta asa de mare și de ce fetele nu se mulțumesc cu un baiat de varsta lor.
Tot mai multe generații distruse și multi baieți frumoși si tineri raman singuri doar din cauza femeilor care țintesc la barbati bătrâni, experiență și protecția pe care o văd ele intr-un bărbat mai in varsta.
De ce nu putem merge din generație în generație,vă spun eu:
-Din cauza femeilor care caută protecție și siguranță de la ăia in varsta,așteptând mult si bine să o primească dosr prin prisma faptului că au o cifră mai inaintată la varsta, de parcă ar cădea vreo bombă pe ele și bărbatul ar trebui să le protejeze sub pantalonii lui.
Asta e natura lor și nu avem ce face

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Răspunsul poate fi la maturizarea biologică. Fetele se maturizează mult mai repede (16-20 de ani), pe cînd băieții mult mai tirziu (20-24) Astfel că, o fata matura de 18 ani, daca alege un băiat de 19, riscă să se aleagă cu un puștiulică necopt. Ori, femeilor le plac barbatii bazați pe ei, și asta e un semn al maturității, pe care băieții de 18-19 ani nu îl au.
Sa nu mai pun și damele ce aleg bătrîni cu ceva mărunțiș in banca... Acolo e clar motivul.

| stef87 a răspuns (pentru cristi202):

Nu o sa corectez datele oferite de Cristi, exemplul in sine spune tot: fetele se maturizeaza mai repede. pe de alta parte, din studii stiintifice e demonstrat ca in subcontientul femeilor ( deci nu ma luati ca judecand fetele, pur si smplu astea sunt datele, asta s-a constatat, nu critic nimic), conteaza fizicul barbatului pentru a avea o minicertitudine ca vor avea copii sanatosi si ii vor avea in siguranta, dar in societatea noastra conteaza si mai mult partea financiara, pentru ca noi am evoluat de la trairea in mijlocul naturii la un mediu in care conteaza mai mult daca poti face fata financiar.
Prin urmare e o combinare naturala intre siguranta, sanate si posibilitatea de a creste progeniturile intr-un mediu cat mai ok.

Nu poti condamna, nu condamn. Si noi, baietii, avem in subconstient cica partea cu fizicul, pentru ca ea sa fie o mama sanatoasa, sa ofre gene sanatoase copiilor si sa ii poata creste cum trebuie. Acuma, ca exista abateri de la aceste conditii in ambele sensuri, e normal, nu avem doar subconstient si impulsul ala trece prin constient "mah...dar totusi...". Unii/ unele se abat mai mult, altii se lasa influentati direct de impuls.

Aici apare problema varstei: cat de dezvoltati aveti impresia ca sunteti la 14 ani, la 18 ani, la 22? Chiar si fetele, oricat de repede s-ar dezvolta ele, iau decizii la impuls pentru ca nu si-au dezvoltat ratiunea inca. Asa ca hai sa nu mai aruncam cu noroi ca de ce alege asa, dar apoi se despart, ca de ce nu aleg pe altii.

Vr Ros - Sa lasam frustrarile deoparte si hai sa incercam sa intelegem ca unele lucruri asa sunt ele naturale, nu sunt facute din rautate. Cel mult lipseste o informare de ce anumite decizii nu se iau asa devreme - pentru ca le vom face ara sa fim constienti cu adevarat ce facem, pentru ca alegem din alte motive decat ne vom dori utlerior, ca riscam sa ne cream traume etc.

| sweetys a răspuns:

Tu nu stii sa faci diferenta dintre fete si femei. Fetele cauta atentie, distractie, arogante, aparente. Femeile vor un barbat de incredre pe care se pot baza si cu care isi pot construi un viitor.
Fetele vor aparenta, femeile vor profundul.

| Violleta2022 a răspuns:

Iar vorbesti prostii si faci generalizari misogine!

| Musca88 a răspuns:

Si ce ma, te oftici? Ca mie asa mi se pare.
Fetele sunt atrase de calitati masculine, care de multe ori apar la varste mai inaintate daca nu iti convine, devino mai masculin.