| Dydy_7659 a întrebat:

Fetelor am nevoie de cat mai multe raspunsuri si de parereile voastre. Daca ati avea o relatie cu un baiat de 4 ani si il iubyti destul de mult si in liceu ar apare un timp foarte draguthappy si v-ar place de el ce ati face? Mentionez tipul din liceu X are si el prietena dar ii cam place de mine. Am vorbit prin mesaje ceva timp dupa care am renuntat. Acum dor ne privim, zambim si ne salutam, Voi ati renunta la relatia de 4 ani pentru o aventura? Ati avut vreodata sentimentul asta sa iubesti pe cineva dar sa placi pe altcineva?

Răspuns Câştigător
| ali_6169 a răspuns:

S iti raspund?

doar stii parerea mea.
chiar daca il placi si te place, nu trebuie s renunti l actualul va sta prea bine impreunalove struck va iubiti prea mult deci nu strik o relatie de 4 ani pentru o aventura.gandestete f bine.chestiile astea sunt doar l inceput pe urma o s regretihappy

te ubelove struck

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ce stii despre baiatul dragut? Doar ca e dragut! Eu cred ca mai poti deduce si ca e neserios. Are prietena, dar cocheteaza cu tine. Cand va fi cu tine, va face la fel. E una sa-ti placa de cineva ca e frumos, si alta e sa-ti placa de o persoana pe care o cunosti din toate punctele de vedere(aproape)

| marrr a răspuns:

Mi s-a intamplat ceva asemanator, dar daca iti iubesti partenerul de viata pe care-l ai acum, nu te-as sfatui sa renunti la el. Nu este din frica de a cunoaste pe altcineva, ci din faptul ca nu il cunosti indeajuns incat sa ai o parere despre el, adica doar ati vorbit, v-ati privit si simti ceva pentru el. Cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunulthinking, iar aceasta zicala este adevarata. Chiar tu ti-ai pus o intrebare."sa renunt la o relatie de 4 ani, in favoarea unei aventuri?".
Intrebarea este...: tu ce vrei?
Momente frumoase, banuiesc, petrecute alaturi de iubitul tau, sau necunoscutul?

| andreea_9470 a răspuns:

Mda. e destul de nasol.iti place de amandoi cum ar venihappy

daca iti place mai mult de tipul de la liceu si te place si el.incercatihappy. dar poate fi si ceva trecator si pe urma sa regreti ca l-ai lasat pe prietenul tau de 4 ani.

trebuie doar sa-ti asculti inima si ea sa-ti spuna care iti place mai mult...doar fa in asa fel, incat sa nu regreti dupa aceea

| Adolescentul a răspuns:

Buna! U stii ce e bine si ce nu pentru tinehappy incearca sa faci o pauza cu actualul vezi ce se intampla intre timp incearca sa nu mai vb nici cu cel ce spui ca i`ti place si sa incerci sa te gandesti la tine si la ce e bine pentru tinewinking Pune lucrurile in oridine, incearca sa indepartezi binele de rau si vice versa! Vezi ce se intampla, iar cand simti ca esti pregatita sa dai startul atunci ia`ti inima in dinti si discuta serios cu amandoi, spune-le adevarul... Daca ai curaj daca nu gandeste bine la ceea ce faci sunt 4 ani, iar asa presupul nou poate vrea doar sa se culce cu tine si no sa te lase, si ce vei face dupa? Cine alearga dupa 2 iepurasi ramane singur pe imas... ce pacattongue

| princess_1786 a răspuns:

S`ar putea ca ma tarziu sa regreti ca ai renuntat l iubitul tau d 4 ani atata timp cat stii ca el te iubeste cu adevarat si sa pierzi ce`l mai important lucru din viata ta dar s`ar putea sa fie un nou inceput depinde ce alegi... daca ma intrebi pe mine as ramane langa actualu. pupici

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cu gura ta ai "zis" ca il iubesti, pe cel cu care ai o relatie de 4 ani, daca l`ai iubi nu te-ai gandi sa-l parasesti pentr`un tip nou, doar ca e dragut. Decizia iti apartine`!
Bafta. Aaa si nu, n-as da cu picioru` unei relatii atat de lungi, atator amintir impreuna, mai ales ca baiatu` respectiv are si el prietena, frangi si inima fetei respective si a actualului iubit...