| andrei_3917 a întrebat:

Fetelor am nevoie de un sfat. sunt un baiat cam timid si nu imi pot face o prietena nu am tupeu sa vorbesc cu fata respectiva si pun pe altcineva sai zica si mereu iese rau, ce sa fac sa inving timiditatea, am un complex si ca sunt inalt si slab, nu am incredere in mine, cum sa cuceresc, ajutati-ma plzz

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

@andrei, problema ta e datorata lipsei de interactiune cu fetele. Pentru ca ai temerile astea te feresti de fete si nu ajungi sa le cunosti cu adevarat. Eu spun ca ar trebui in primul rand sa gasesti o fata mai de treaba, una prin preajma careia te simti mai bine. Si incearca sa vorbesti mai des cu ea, sa fiti amici buni. Daca nu se poate, incearca sa cunosti fete in lumea virtuale. Gasesti id-uri pe diverse site-uri. Bagi id-ul si vorbesti un pic. Daca vezi ca fata e plina de figuri ii stergi id-ul. Daca insa vezi ca e de treaba ai putea sa vorbesti cu ea mai multe si ati putea sa ajungeti amici. Cu fiecare fata pe care o cunosti mai bine decat un nume sau o figura iti cresc sansele considerabil de a scapa de timiditate. Tu ai nevoie de o fata care sa iti fie amica si sa te icurajeze. Ai nevoie sa intelegi ca si fetele sunt oameni ca si noi si apoi vei putea vorbi cu ele mai usor si nu te vei mai pierde cu firea. Sunt si pe net forumuri diverse legate de timiditae. Citeste si invata din sfaturile celorlalti. Succes! Si eu am fost un timid si jumatate dar acum e mult mai bine.

3 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Ia-ti inima in dintzi!
cand iubesti o persoana si vezi ca ai sanse la ea, faci orice pentru a fi impreuna!

| Deeiu a răspuns:

Incepe prin ai zambi, ea daca te place iti va raspunde la acest gest(prin diferite feluri) )
Incet, incet vei incepe sa o saluti "buna, ce mai faci?"
Poate daca are placerea sa vorbeasca cu tine ii vei cere id-ul(sau numarul)[asta in caz ca deja ai id-u'big grin]
Si pe mess cred ca te poti simti mai lejer atunci cand vorbesti cu eahappy
Incetu' cu incetu' sigur veti devenii prieteni buni, daca nu chiar iubiti, daca si ei ii face placere sa vorbeasca cu tinetongue
Iar ceea ce ziceai de aspectu' tau...nu-ti face griji, daca ea va incepe sa converseze cu tine inseamna ca nu o deranjeaza felu' cum aratitongue
Succes![Ar fii bine sa-mi urmezi sfaturile daca chiar iti place de fata si vrei sa ai o relatie cu ea, si lasa timiditatea!tongue]

| anutzame96 a răspuns:

Andrei.nu ar trebui sa fii asa de timid. adica ia-ti odata inima-n dinti si dupa ce o faci odata a doua oara o sa fie mult mai usorwinking. bafta>big grin