Întrebare recomandată | BlueArrow a întrebat:

Cum pot sa imi inving timiditatea? Cum sa prind incredere in mine?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Incepand cu a-ti creste STIMA DE SINE ( se refera la sentimentul propriei valori).
Psihologii descriu mai multe modalitati de a-ti creste respectul de sine --- vezi cateva : http://www.sistempsi.ro/....../index.php

| ROB3RT89 a răspuns:

Incepi sa faci lucrurile de care ti-e cel mai mult teama.
Incerca sa te cunosti pe tine mai bine,pe langa defecte trebuie sa ai si calitati.
Cand ai sentimentu de teama si timiditatea isi face prezenta, nu ezita sa faci ce va anume.
Daca vrei cu adevarat, vei invinge timiditatea.
In principiu nu ai de ce sa fi timid/a, spune-ti pucntul de vedere si daca vrei sa faci ceva, incerca sa faci fara temeri sau retineri.
Succes!

| vicky14u a răspuns:

Experienta este cheia,

| FeriFerika a răspuns:

Fa sport, orice fel de spor alearga in parc, fitness, football orice sport te ajuta, daca te duci la fitness cauta o sala unde sa aiba sac de box, joacate la sac cat poti u de mult si o sa vezi ca te ajuta foarte mult, iti spun din propria experientawinking