| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, as vrea sa stiu daca luati anticonceptionale? dupa ce le-ati folosit, v-ati ingrasat/slabit, v-a aparut celulita etc? in special, cele care folosesc/au folosit Karissa.

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Am stat de vorba cu medici care mi-au spus ca folosirea anticonceptionalelor pe termen lung poate duce la sterilitate (nu vei mai putea face copii niciodata). Pe langa asta, distruge echilibrul hormonal al organismului, care oricum e afectat datorita stresului, alimentatiei plina de chimicale, si asa mai departe. Sfatul meu este sa folosesti prezervativul. Este eficient in 98% dintre cazuri (printre cele mai eficiente, daca nu chiar cea mai eficienta metoda contraceptiva), si nu afecteaza organismul. Exista prezervative mai subtiri (gen Durex ultra-thin) care diminueaza foarte putin placerea simtita in timpul actului sexual. Eu te sfatuiesc sa iei in calcul si metodele astea, ca sa nu iti distrugi organismul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Punisher mersi de raspunshappy