| Doηηa a întrebat:

Fetelor,cand va indragostiti de un baiat/barbat, tineti cont daca acesta are bani sau nu?(in cazul in care vreti o relatie de viitor cu el)
Fiti sincere! laughing
Argumentati! :*

15 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Cred ca daca are o conditie medie e suficient.
Neaparat trebuie sa aiba o cariera!

| Auslesse a răspuns:

Cum ziceau si ceilalti, conteaza si banii intr-o oarecare masura, dar nu putem noi sa hotaram de cine ne indragostim! numai inima e cea care poate sa decida!
fara suparare, dar tu ai sta cu unu` plin de bani, dar care sa nu-ti placa din nici un punct de vedere?

| iubesc a răspuns:

In primul rand nu-i poti porunci inimii de cine te indragostesti insa sunt destul de isteata sa nu dau atentie la toti parlitii. In proportie de 30 % conteaza si banii.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Având în vedere că m-am îndrăgostit acum pentru prima oară, pot să spun clar : pentru mine nu contează banii.

Mereu când sunt cu el, vrea el să-mi cumpere câte ceva, însă niciodată nu îl las. Parcă mă simt întreţinută de el, prefer să cumpăr eu cu banii mei ce am!
Şi uneori avem mici certuri, că cheltuie bani ca să vină în cealaltă parte a oraşului, la mine doar ca să mă vadă o oră sau 2. Nu vreau să îşi cheltuie banii pe mine, doar pentru o oră amărâtă.

Poate că e şi pentru că sunt mai tânără ( 16 ani ), însă tot consider că nu ar trebui să te îndrăgosteşti de un băiat/bărbat pentru ce are în portofel. Contează ce simţi pentru el!

O seară bună!

| RAY a răspuns:

Nici una nu va spune ca este materialista, dar adevarul demonstreaza altceva in mod clar femeia e programata genetic sa fie materialista orice ar spune femeile

| Armatistul82 a răspuns (pentru RAY):

Tu ai mare dreptate si te sustin

| Armatistul82 a răspuns (pentru RAY):

Prima data te uiti la tine in buzunar si sa o ducetzi bine

| RAY a răspuns (pentru Armatistul82):

Poate ca gresesc nu stiu dar cred ca multe din decizile care le luam sunt programate genetic sa le luam,cum sa realizat pai prin selectie naturala si evolutie desigur,de ce ne e frica in intuneric, de ce nu ne place cei urat, de ce nu ne plac mirosurile urate, sunt atatea intrebari in mod clar mostenim multe cine stie poate chiar amintirile parintilor nostri, bunicilor nostri

| Danysan a răspuns:

Bani si iar Bani-depinde de femeie, mai bine ei unu cu o stare materiala medie daca stii ca iti place de el...decat sa iei unu cu bani si sa-ti fie sila de el cand te bagi in pat...Starea materiala o poti face linga persona iubita daca exista Dragoste si Intelegere-Atat! Fundita :-D?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand te indragostesti nu tii cont de nimic, e ceva ce vine din subconstient, nu poti schimba nimic.
Insa femeile sunt atrase de barbatii cu bani, chiar daca nici una nu va recunoaste happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentiune pentru toate fetele care raspund la aceasta postare :
Am aflat cine mi-e frate
Buzunarul de la spate
Va rog nu va rusintai
Va plac banii la babrbati
Chiar daca-i urat si schiop
Mertanu'i pe primul loc
Barbatul e de fatatda
Ea sa creasac'n rank pe strada

Daca nu am spus mare adevar insemna ca nu am spus mare adevar laughing dar tin sa specific ca nu generalizez dar mai toate fetele au acest prost obicei

| Ironicnαme a răspuns:

Te poți îndrăgosti și de cel mai josnic tip din școală, cu nimic pe el. Dacă așa spune inima, așa e. Nu trebuie să fie popular și de bani gata ca să îți cucerească inima. Pentru viitor, amândoi luptați pentru binele vostru. Lucrați.

| S1vip a răspuns:

Sincer. Eu chiar nu tin cont de situatia materiala. Eu cred ca daca e sa fie o relatie de viitor banii se castiga, dragosteea sa fie mare!