| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Fetelor ( care v-ati inceput viata sexuala ) stiu parintii vostrii ca nu mai sunteti? Daca da, cum au reactionat? Cum le-ati zis? Aveti o relatie frumoasa cu ai vostri parinti?

La mine nu stie nimeni ce am facut eu... Nu am de gand sa spun pentru ca nu vorbesc cu mama sau cu tata despre chestiile astea. Nu am o prietenie cu mama mea, regret. dar asta e.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Din ce cunosc eu, 4 din 5 mame de fete sunt paranoice aşa că respect pentru fetele care-şi văd de-ale lor şi nu stau să ceară milă şi acceptul părinţilor.
De cele mai multe ori părinţii nu au dreptate chiar dacă puţini au sângele-n vene să recunoască asta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu vorbesc cu mama despre astea, nu cu detalii, dar imi pare bine ca e alaturi de mine!

| Zenithf a răspuns:

Ma bucur pentru cele care pot sa discute asta cu parintii lor. Ganditiva ca ei sunt ingrijorati de lucrul asta, sa nu se intample ceva rau, si daca stiu ca fata lor a crescut si la minte (nu va suparati, nu spuna asta in sensul negativ) si stie sa se protejeze atunci le luati o grija de pe inima. In plus, este frumos pentru ca aveti cu cine vorbi despre sentimentele voastre legate de acel baiat, iar parintii va pot ajuta cu experienta lor de viata. Acuma, se poate sa fie si cazuri aiurea, in care parintii sa aiba un punct de vedere foarte rigid raportat la treaba asta, deci le inteleg si pe fetele care ascund lucrul acesta.

| nobody_9468 a răspuns:

Eu vorbesc cu mama orice si intodeauna a fost deschisa cu mine.Chiar acum cateva zile m-a intrebat daca mai sunt virgina, daca nu sunt curioasa si chestii d'astea, normal ca i-am zis ca sunt! Desi ea mi-a zis"Eii...si daca n-ai fi, doar n-o sa te fac eu iar virgina pe tine. Daca faci macar foloseste prezervativ!"Fratilor, sunt mandra de mama mealaughing, si bunica si tot neamu' imi zice la fel.Plus ca tata intodeauna a zis"Ok nu e timpul acum, dar daca o faci, macar fa'o cu cap, sa nu vorbeasca lumea si sa nu aflu eu!".

Bafta.

| georgegs a răspuns:

Sincer... ca baiat iti spun ca multe fete nu tongue au spus parintilor despre asta big grin ( ca nu mai au dop ) in general cam 3-4 din 5 fete nu le spun paritilor big grin mie ca baiat cad a aflat tata mi-a spus asa rolling on the floor

Fiule hai la curve smug

| julieta a răspuns:

Nop nu le-am zis, desi banuiesc asta de fm timp, ca numai sunt desi mi-am inceput viata sexuala la 18 ani jumate!big grin, eu am o relatie de aproape 6 ani si ei se intreaba:"cum e posibil sa nu fi facut nimic cu prietenul meu atata timp", m-a intrebat mama odata stanjenita oarecum dar nu i-am recunoscut ca numai st!

| zizibela a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa le spui parintilor despre asta chiar daca nu esti majora! insa exista riscul ca atunci cand vei avea nevoie de ajutor si de sfaturi sa nu ai la cine sa apelezi! eu te sfatuiesc sa mergi la un medic ginecolog sa iti explice totul despre sex! medicul este expert si este obiectiv, nu va rade de tine, nu te va certa, sau nu le va spune parintilor! vizita este strict confidentionala si poti merge chiar daca nu ai 18 ani impliniti big grin! succes:*

| zonik93 a răspuns:

Da, stiu ca nu mai sunt...happy
Au reactionat cred ca fiecare parintee : nu au fost mandrii, dar nici suparati tongue
Sj chiar am o relatie draguta cu mama.mai ales ca lucreaza la ginecologie :X sj ma ajuta mereu cand am nevoie dee ceva.tongue

| olimpia_2275 a răspuns:

Nu stiu ai mei ca eu mi-am inceput viata sexuala desi s-a intamplat de curand nu pot sa le spun si sunt majora pot sa iau si singura decizi nu trebuie sa depind numai de parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. nu stiu dar banuiesc si mi-au zis. Am preferat sa tac, sa nu spun nimichee hee. Mi-as dori sa am niste parinti cu care sa vorbesc orice.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mei stiu si mi-au spus daca m-am protejat si daca am avut grija.il cunostaeu pe prietenul meu pentru ca era fiul patroanei ei si are incredere in el.deci nu mi-a spus nimic. dar daca u vrei sa le spui a lor tai singur nu te vor judeca.winking

| corina_7117 a răspuns:

Te inteleg foarte bine.Si la mine e la fel, suntem in aceeasi situatie.E asa de rau cand nu ai cu cine sa vorbesti atunci cand ai nevoie de un sfat, de o vorba buna...dar asta e