| VacutzaRoscata a întrebat:

Fetelor, cat de mult conteaza aspectul fizic pentru voi? ma refer daca atunci cand va faceti un iubit, conteaza atat de mult sa fie super frumos, cu muschi lucrati si chestii din astea? vreau raspunsuri sincere, stiu ca multe zic ca conteaza sufletul dar actioneaza invers oh go on
fundalove struck

13 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Pai depinde conteaza si fizicul la prima vedere mai ales pentru ca trebuie sa te atraga cu ceva dar te poti indragosti si pe parcurs de el, dupa ce incepi sa il cunosti.Normal ca trebuie sa iti si placa aspectul lui fizic dar sincer uneori e greu sa gasesti persoana potrivita care sa iti si placa si sa va intelegeti si bine.Parerea mea este ca de obicei baietii care se ingrijesc exagerat sunt si infideli, deci e bine undeva la mijloc tot timpul happy

| andrada a răspuns:

O sa raspund sincer. Pt mine conteaza fizicul pentru ca nimeni nu vrea sa fie vazuta cu un boschetar laughing

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Nu contează aspectul fizic mai mult decât personalitatea unui băiat tongue Mai bine să fie deştept decât prost că atunci nici nu ai ce vorbi cu el.numa să te uiţi la el şi cam atât tongue

| TeIubesccc a răspuns:

Conteaza si aspectul, normal. Pentru ca ii da un "plus". Dar cel mai mult conteaza ca te face fericita, ca te iubeste si ti`o arata zilnic, ca ar face orice pentru tine.

| SiMpLa a răspuns:

Sincera sa fiu nuprea conteaza pentru mine aspectul fizic al baiatului mai de graba pun problema daca ma place el pe mine.si imi pun zeci de intrebari daca sunt destul de frumoasa pentru el incat uit complet ca si eu la randul meu trebuie sa il plac pe el, pun mai presus nevoile altora decat doritele mele.Nu conteaza chiar atat de mult aspectul, mai important este sufletul. Ex imagineaza-ti o ciocolata invelita intr-un ambalaj atragator, o cumperi ajungi acasa o desfaci si realizezi ca e expirata sadpf

| SiMpLa a răspuns:

Bravo mada dupa raspunsul tau dat toate s-au luminat.upslaughing

| AndyDeiu a răspuns:

Pai *** stie depinde.A scuze am iesit e pentru fete p'acilea rolling on the floor loool aspectul placut agreabil.si in rest increderea e la putere.aia va desparte happyDeci tine mite increderea happy

| ladybug11 a răspuns:

Prima impresie conteaza mereu: sa fie curat, ingrijit, sa miroase frumos si sa fie el insusi. Nu are rost sa faca pe grozavul ca o sa fie consideran infumurat, iar asta o sa'i scada dramatic sansele...
Pentru mine conteaza mai mult caracterul persoanei respective. poate el fi mister univers daca are creierul cat un bob de mazarehee hee...
Deci da, aspectul fizic conteaza, dar intr-o mai mica masura decat cel psihic... si in plus nu ai cum sa ii cunosti sufletul de la prima intalnirehee hee...

| mada1 a răspuns:

Fetelor.haideti,fiti serioase laughing eu sunt baiat dar na.ma bag si eu laughing cum puteti sa spuneti ca nu conteaza aspectul fizic? adica voi ati putea fi impreuna cu cineva care abia incape pe trotuar.si e mai urat decat ratoiul cel urat? laughingnormal ca aspectul fizic conteaza in proportie de 75 la suta cel putin.acum nici sa fie frumos da prost ca nici asa nu e bine.totusi eu merg pe ideea urmatoare " daca esti frumos si prost. poti sa mai citesti o carte o chestie si te faci si mai istet laughing da daca esti urat nu te mai vindeci laughing bafta

| xBebelushax a răspuns:

NU! sufletul conteaza pentru mine si personalitatea!winking
Poate sa fie cel mai frumos om din lume ca daca capu' e gol...degeaba!winking
Chiar un baiat acum cateva zile m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el si este un pic mai grasut dar pentru mine nu conteaza! big grin imi zice cele mai frumoase vorbe si asta m'a facut sa ma indragostesc nebuneste de el si sa spun da la intrebarea lui... big grin

| codry98 a răspuns:

Pentru mine conteaza si fizicul destul de mult.Dar atunci cand ma indragostesc,de obicei imi place personalitatea baiatului, sa am ce discuta cu el. Daca e si frumos si destept, atunci e perfect. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna love struck Vrei sinceritate? De la mine o ai, dar nu stiu ce vor raspunde si ceilalti.Pentru mine, dap, condeaza si fizicul [dar nu cu muschi, sau super frumusete-cum ai zis si tu, ci doar sa fie cat de cat].Eu m-am indragostit la prima vedere, deci teoretic ma atras fizicul lui, nu? Norocul meu a fost ca ne potriveam si la caracter, si ca e ff de treaba.Cine spune ca fizicul nu conteaza deloc, minte.Indradevar, te atasezi de o persoana, pentru ca are un comportament care tie iti place, dar te uiti prima data, la fizic[inainte de al cunoaste]. Deci, concluzie :
Fizicul pentru mine conteaza [nu sunt pretentioasa ], dar doar la prima vedere, apoi sentimentele isi spun cuvantul.[fata de compportamentul lui]love struck

| pufuletzandreea a răspuns:

Nu neaparat super frumos,sa fie macar frumos,,pentru mine sincer trebuie sa fie frumos, nu neaparat muschi lucrati, asta conteaza mai putin