| MrVlad10 a întrebat:

Fetelor ati putea iesi, placea sau chiar iubi un băiat mai plinut? Stiu ca multe o sa ziceti ca nu conteaza asa de mult ce e la exterior ca ce e la interior, dar vreau niște răspunsuri cat mai sincere happy

18 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Plinut, grasut sau gras? E o mica MARE dierenta!
Tipul trebuie sa fie prezentabil. Daca e grasut te gandesti :"Mai, de il accept asa, o mai slabi el cumva." Dar daca tipul e deja gras, te gandesti :"Hopa! Ca asta ii lenios si din neglijenta a ajuns asa. Nu ma incurc cu el!"

| Liviu a răspuns:

Vlad,tine minte ce iti spun eu, nu conteaza ca esti plinut, conteaza sa stii cum sa te faci placut.Eu am 115 kg, am dat peste unele femei care nu suportau barbati plinuti, altele care fugeau dupa plinuti.Eu personal, mie imi plac femeile plinute, nu prea ma incanta ideea de a umbla cu o fata slabuta happy Pentru ca nu mi-ar sta bine langa eAbig grin Stai linistit, in plus trebuie sa ai papagal, ca daca ai poti zapaci orice femeie, mai putin alea frigide straight face

| neutrino a răspuns:

E, nici chiar asa!

| sofisis a răspuns:

Daca are acel ceva care sa ma atraga, cu siguranta.

| LaughingKarima a răspuns:

Normal ca pot, de ce nu as putea. Pana la urma poti fi frumosul panamtului si sa ai coarne pe cap, poti sa fi mai plinut cum zici tu si sa ai un caracter impecabil. Intelegi?
Nu stiu ce e cu lumea, adica daca esti mai plinut/plinuta nu esti frumos/frumoasa? Nicio legatura, esti frumos. Chiar conteaza greutatea cuiva?
Eu sincer nu vad nicio problema, aceea e masa ta musculara, ba chiar e bine ca esti plinut, stii sa mananci/mananci bine, multor baieti parca le e frica sa mai manance, nu cumva sa fie 'urati' daca pun pe ei ceva kg. Greutatea si felul in care arati nu te fac frumos, comportamentul si caracterul te fac frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as putea, daca e simpatic, carismatic si are simtul umorului, de ce nu? Doar nu sunt toti cu patratele, deci pe baietii astia cui ii lasam? De fapt nu-i lasam deloc, doar pentru ca au cateva kg in plus. Nimeni nu-i perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu unl slab aschie a-ti iesi? da cu un bleg? da cu un tocilar? da cu un sarac? da cu un miliardar prost de pute? dar va plac baietii? atunci cu o fata a-ti iesi? da cu o baba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza exteriorul. Cine zice ca nu e ipocrit. Si important e sa-ti placa tie.

| CristinaSNC a răspuns:

Fiind fata pot sa iti zic ca nu umblu neaparat dupa "ambalaj", acum depinde cum de comporta cu mine respectivul baiat, cum se comporta in societate, daca e ok da, as iesi cu el.

| anamary a răspuns:

Poate da... poate nu.Depinde de la fata la fata.Eu una nu cred ca as putea sa-l plac sau sa ma simt atrasa de el. Poate as iesi cu el ca prieteni dar nu cred ca l-as privi niciodata ca pe un potential iubit.E dureros ce-ti spun dar e adevarat.In fine, sa zicem ca esti plinut dar ai un caracter impeabil:esti iubitor, dragut, cu bun simt, respectuos, etc.STII CE ITI LIPSESTE? AMBITIA! Nu as putea iubi nicioata un baiat lipsit de ambitie. Daca ai fi ambition, te-ai apuca de un regim. Ai alega prin parc in fiecare zi si ai da kilogramele jos. Ai manca mai putin si mai sanatos. Ideea e ca mii de oameni grasi u slabit spectaculos datorita faptului ca si-au propus acest lucru. Crezi ca fotomodelele masculine din reviste s-au nascut inzestrati cu muschii aia? Nu! Au mers la sala in fiecare zi sa devina mai atragatori, mai sanatosi. Crezi ca toate fetele se nasc cu o talie de viespe? NU! Muncesc si ele din greu pentru a fi frumoase pentru voi, baietii.Dar nu trebuie sa arati ca fotomodelele din reviste. Sunt multi baieti si fete care fac mult sport si au grija de silueta lor chiar in orasul, chiar daca nu vor sa ajunga modele.O fac doar pentru a arata bine si pentru sanatatea lor. Daca esti destept, respectuos, iubitor, amuzant, prietenos, citit, cult, de ce sa nu fi si atragator? Pentru ca ti-e lene sa alergi prin parc o ora pe zi? Sunt unii oameni care au dat jos zeci de kilograme si acum sunt mai sanatosi si mai frumosi...de ce? PENTRU CA SUNT AMBITIOSI, PENTRU CA REUSESC CEEA CE ISI PROPUN, PENTRU CA AU GRIJA DE CORPUL LOR, PENTRU CA TRUPUL ESTE TEMPLUL SUFLETULUI! Nu spun ca doar de un corp atragator ai nevoie pentru a avea relatii satisfacatoare cu fetele.Clar iti mai trebuie si niste trasaturi speciale de caracter. Poti fi tu iubitor si amuzant dar daca nu esti ambitios...pentru mine nu insemni mai mult decat un prieten demn de mila.Crede-ma, pentru sanatatea ta si pentru viata ta amoroasa, gaseste-ti ambitia necesara sa slabesti. POATE NU TIT VA PLACEA CE SPUN, DAR ITI SPUN ADEVARUL.NU ESTI AMBITIOS. SUNT OAMENI CARE MAI MULT CA SIGUR AU SLABIT MAI MULTE KILOGRAME CA TINE.DU-TE LA SALA, ALEARGA IN PARC, MANANCA SANATOS! NU TE MAI CONSOLA CU "SUFLETUL CONTEAZA"! TRUPUL E TEMPLUL SUFLETULUI! CINE INTELEGE, INTELEGE, ....CINE NU...SA STEA ASA GRAS SI BOLNAV CUM E.

| LoveBlueSky a răspuns:

Salut,deci...

Eu,fiind fata,sincer as iesi cu un baiat mai plinut daca are un caracter frumos, se comporta frumos si ne intelegem bine. Persoanele sunt foarte diferite, dar consider ca toti oameni sunt frumosi in felul lor si ca degeaba arati ca o vedeta de cinema daca caracterul este "praf". Fiecare are propriile preferinte la oameni, unele fete chiar cauta baieti mai plinuti. Pana la urma, nimeni nu e perfect.

Sper ca te-am ajutat!

| CrisaCriss a răspuns:

Eu as iesi cu un baiat plinut, dar nu cu unul lenes, ci cu unul care tine la sanatatea sa adica chiar daca iubita il accepta si il iubeste asa cum este el sa isi doreasca mai mult de la el si de la viata si sa puna osul la treaba gandeste-te mai intai la sanatatea ta

| Valywashere a răspuns:

Hey! Eu as iesi cu un baiat mai plinut..de ce nu? Fiecare merita o sansa, nu conteaza cum arati, conteaza ce simti tu si ce iti doresti. Daca baiatul se comporta frumos cu tine si te iubeste cu adevarat merita o sansa..Parerea mea.

| Mimonic a răspuns:

Cele care vor spune ca nu conteaza la fel de mult exteriorul sunt la fel de urate ca si tine, gen. Sau sunt foarte tinere. Sau te mint.

Iesi la alergat, putoare!

| LaughingKarima a răspuns (pentru Mimonic):

Stii tu sigur? De ce vorbesti pentru noi? Nici macar nu esti fata, deci de ce ai raspuns?
Daca pentru tine 'slaba' inseamna frumoasa atunci vezi ca sunt o gramada de fete anorexice peste tot in lume, ai de unde alege.
Tu nu stii ce vrea atcineva, tu stii ce vrei tu asa ca nu mai vorbii in numele altora. Plus, multor baieti nici nu le sta bine sa fie slabi, hai sa fim sinceri acum. Daca tu esti cat un bat si crezi ca arati bine, aia e strict problema ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Vorbeste pentru ca vede in ziua de azi cum sunt fetele. majoritatea nici nu vorbesc cu unu daca are putina burta daramite daca e gras. desigur majoritatea mananca rahat ca "sufletul" conteaza, dar degeaba daca chipul nu e frumos. si pana sa zici si de mine " ca de unde stii" am facut o generala si am terminat si un liceu, am vazut cum sunt fetele. sunt curios la facultate cum or fi thinking, cred ca au si mai multe fite

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio legatura scoala generala si liceul cu fetele. Chiar niciuna.
Peste tot in lume sunt cupluri fie cu fata slaba si baiatul gras si invers. Hai sa o luam si asa. Nu toti sunt gen 'daca nu am iubit/a frumos/frumoasa nu sunt cineva in societate(sau mai stiu eu ce nu poti fi sau alte motive)'.
Vreau sa puna fiecare baiat pana in foc ca ei nu stau cu prietenle doar pentru cum arata, tare multi baieti o sa bage mana in foc, asa-i? Daca fata e de treaba dar nu e draguta atunci nu e buna, daca e draguta dar e ca o diavolita atunci e buna. Si asa si la baieti.
Eu nu stiu cum naiba au fost crescuti multi dar mie stii ce mi s-a spus cand eram mica? 'ca printul charming nu trebuie sa arate a print, trebuie sa se comporte ca unul'. Ma intelegi? Cum am mai spus, poti sa fi frumos si sa ai coarne, sau poti sa fi 'urat' si sa te comporti exemplar. Parerea mea doar.

| cosminutza02 a răspuns:

Hey! Eu, stau cu un baiat mai plinut de 1 an...dar nu conteaza ca este plinut atata timp cat ma iubeste si ma respecta! Cand iesim undeva si ma vede nemachiata ca nu ma machiez tot timpul imi zice du-te macheaza-te, imi zice sa ma fac cu ruj! imi face unghiile, imi face parul. Dupa acest comentariu multi o sa credeti ca e un pampalau, dar nu e asa...e cea mai buna persoana persoana pe care am cunoscut-o. Sunt norocoasa ca l-am cunoscut si ca ma iubeste!