| laurentiu80 a întrebat:

Fetelor, ce ati prefera : un baiat urat si cu multi bani, sau un baiat frumos si sarac?

Răspuns Câştigător
| PuFaRiNa007 a răspuns:

Un baiat frumos si sarac :-)
Nu neaparat ca e frumos poate sa fie ''urat si sarac'' important e sa existe intelegere, iubire, incredere si restul vine de la sine.
Ala '' frumos si sarac '' stie sa pretuasca cu adevarat ce are langa el in schimb ala ''urat si cu bani''... crede ca, cu bani poate sa cumpere orice si pe oricine si in general astea sunt niste fitosiwinking

28 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cine își dorește banii de la un tip poate la fel de bine să se facă prostituată, atunci o să aibă banii mai multor tipi și nici n-o să aibă obligații.

| lauracraciun a răspuns:

Mda.unul care are ceva in cap si care sa stie sa se comporte cu o fata..nu-mi pasa daca e urat/frumos. daca are bani sau nu..chiar daca ar avea bani..nu iti cumpara nu stiu ce prostiitonguesunt ai lui si atat

| AndreyG a răspuns:

Depinde daca fata e respectabila sau nu. Eu in clasa am un baiat caruia ii da taicasu in fiecare zi bani cu sutele si e urat. dar e prost si cumpara numai aiuritati ( chipsuri si alte prostii ) si toti ( si fetele ) profita de el si ii mananca cred ca ei jumatate din ce cumpara. Dar n-am vazut niciodata o fata sa se dea la el laughing deci poti fi tu cat de bogat vrei, atata timp cat in primul rand nu stii sa-ti folosesti banii si esti un fraier, nu te alegi cu nimic mai mult decat ultima curva de pe centura care vrea sa-ti toace banii si apoi sa te arunce la gunoi.
Raspunsul asta vine de la un baiat frumos si nici sarac nici bogatwinking. Si sunt fericit cum imi merge viata si cand ai nitel aspect chiar se vede diferenta intre tine si unul urat dar cu bani. Dar sincer atitudinea conteaza de cele mai multe ori. daca esti tu, si nu zic ca esti, dar daca esti cel cu bani si fara un aspect prea placut, crede-ma ca atitudinea conteaza mult mai mult decat orice. Atata timp cat nu esti fraier, poti sa ajungi in 2 cazuri dupa noroc. in cel mai rau caz o fata care te vrea doar pentru bani ( de cele mai multe ori astea si insala, logic ) dar probabil ca e frumoasa si daca esti genul de baiat care vrea o fata doar de distractie atunci ai noroc, desi sincer parerea mea e ca nu se prea merita doar de amuzament asa sa ai o relatie. nu stiu poate tu esti diferit dar mi-e nu mi-ar placea sa fac sex si sa stiu ca ma insala pe la spate sau pur si simplu ca nu ma respecta pe mine ci pe banii mei etc. Dar cel mai bun caz e sa gasesti o fata careia ii place atitudinea ta, sa fie serioasa si chiar sa vada ceva la tine, si nu la banii tai. Daca esti genul de baiat care cauta o relatie serioasa ( sau ma rog, daca vei fi dupa ce te vei fi saturat de dat la curve ) eu zic ca mai bine iti ascunzi portofelul ca nu se stie cu ce te alegi.
Sper ca te-am luminat putin, bafta.

| aurora50scumpika a răspuns:

Daca nu ti la el, ai sa suferi foarte mult indiferent daca e sarac sau bogat pentru ca inimii nu-i poti porunci.Eu chiar nu inteleg fetele care vor sa aiba baieti cu bani si masina, pentru ce. daca inima e goala, voi credeti ca baietii cu bani va pot oferi iubire? nu se poate pentru ca ei mereu o sa umble cu mai multe fete..asa ca luati-va si dupa sentimente.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe amîndoi ar prefera ele, unul cu finanțele și unul amant

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Baiete ai o gandire de prescolar, nici nu iti vad rostul pe site. Apuca-te de crosetat, ca parerea ta sigur nu ajuta pe nimeni.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa crezi tu.

| tslex a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hahahahaahha cata dreptate ai

| Laya a răspuns:

Sincer, oamenii buni, ce fata ar sta cu un tip urat?! Peste tot auzi, ca vai Doamne, nu conteaza cum arata, ci important e ce are-n cap. De fapt, prima data ne uitam sa arate cat de cat acceptabil, pentru ca nu-s prea multe fete care vad frumusetea din spatele unui barbat de 120 kg. Poate sa fie el cel mai romantic tip de pe pamant, cel mai dragut posibil, daca are peste 100 kg, dintii cariati si se spala din an in Pasti atunci niciuna nu-si va aminti fraza "Conteaza sufletul si ce are-n cap!".
Intr-o societate in care conteaza mai mult banii si decolteul, decat ce ai in cap, voi intrebati ce ati prefera?

| Liviu a răspuns (pentru Laya):

Ai ceva cu tipi masivi sa inteleglaughing? sau doar cu aia masivi si nespalatirolling on the floor? si cu dinti cariatilaughing etc...
Ca si eu sunt ditamai animalu laughing nu duc lipsa de fetebig grin

| Laya a răspuns (pentru Liviu):

Am ceva cu tipii care nu se ingrijesc si cu femeile ce afirma: "Vai, nu conteaza, important e ce are-n cap si cum se poarta cu mine!". Pana la urma aceleasi femei ajung sa se planga c-au fost inselate si ca vai peste ce nermernici au dat...

| Liviu a răspuns (pentru Laya):

Mda,credeam ca ai ceva cu tipi marilaughingde statura, si eu sunt destul de maricel big grin nu chiar mare mare dar... laughing na.
Apai conteaza si ce ai in cap, degeaba esti frumos/frumoasa daca an cap nai nimic decit parul (*_*)

| Andandut a răspuns:

Frumos la suflet, restul nu mai conteaza pentru mine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns:

Unul care sa ma iubeasca si sarac.
Banii ii facem pe parcurs.

| Vans a răspuns:

Un baiat sarac, dragut si inteligent.
Si e e ceva normal sa preferi unul care sa fie si frumos.Arata-mi mie fata care s-ar uita dupa unu urat, oricat de inteligent si iubitor ar fi el.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Eu una nu as alege pe nici unul laughing.
Sa fie cu situatie materiala convenabila si sa nu imi fie rusine sa ies cu el pe strada. Mai bine asawinking

| MayanMistica a răspuns:

Ce inseamna bogatia sau saracia stim cu totii.Dar pentru frumusete sau uratenie nu exista standarde si nici definitie.E ceea ce vedem noi. Stiti vorba romaneasca: nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie.

| MayanMistica a răspuns:

Mda.tipic. Nu conteaza daca e sarac...dar din ce in ce mai mult aud : da-l dracu si ce daca e urat ca moartea, important e ca are bani iar eu sunt fericita. Se cam bat in cap nu-i asa?

| Stephh a răspuns:

Niciunu...Un băiat nu se alege după frumuseţe sau bogăţie ci după calităţi; o3

| marya1994 a răspuns:

Eu una prefer un baiat care sa arate bine si nu am pretentii sa fie bogat insa nici sarac adica sa duca un trai decent.

| Ioananmt a răspuns:

As prefera un baiat cu suflet care sa ma iubeasca

| inna07 a răspuns:

Un baiat frumos si sarac

| tubica a răspuns:

Unul care ma iubeste! fiindca atunci ma simt cea mai bogata din lumewinking barbatul ideal nu exista asa cum nici femeia ideala nu exista.Numai in visele noastre.Iar idealul ar fi sa fie frumos, bogat si iubitor.Dar as prefera pe cel care are cate putin din toate treihee hee

| bybyshor18 a răspuns:

Un baiat frumos si sarac...dar ar fi si mai buna combinatia baiat frumos si cu bani :-p

| Demonull a răspuns (pentru bybyshor18):

Haha laughingcel mai sincer raspuns.

| ruxyycriss44 a răspuns:

Pe amandoi laughing...da as avea grija sa nu se intalneascarolling on the floor

| AlexaChristiana2000 a răspuns:

Pe niciunul.Frumusetea si situatia materiala nu inseamna totul pentru mine.As prefera unul nici urat,ca sa rada toti de el,nici prea frumos, ca atunci il pierd, cu capul pe umeri, care stie sa respecte o fata si situatia lui materiala nu ma intereseaza, pentru ca dragostea nu se cumpara cu bani.Degeaba are bani daca nu il iubesti.