| zambetcald a întrebat:

Fetelor,ce parere aveti de baietii genul : " baiatul mamei"? cum vi s-ar parea ( intr-o relatie)?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Amuzanta intrebare de parca i pasa la aia daca are banii ala daca e baiatul mamei

| neutrino a răspuns:

Sotiile acestor baieti mereu vor fi un nimic in fata doamnei soacre.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Simplu, NU! O sa traiesti cu masa nu cu el. Astia nu sunt in stare sa ia singuri o decizie. Fugi cat te tin picioarele!

| Mussette a răspuns:

Daca esti fata: te impui in fata mamei lui; o sa ai grija de el, ca-i invatat sa asculte de mamica. Daca vei avea un baiat, posibil va fi si el "baiatul mamei" ca are cu cine semana.happy
Daca esti baiat: fi si tu independent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie oricum, doar sa nu ma insele niciodata, sa nu ma bata/violeze etc., sa nu fie betiv, drogat, etc., sa nu fie gay sau bisexual si sa nu fie baiatu mamei, in rest, e baiatul perfect! laughing)))

| PeFuga a răspuns:

Sunt mai iubareti si mai afectuosi si mai atasati de femei si mai ales sunt obisnuiti cu treburile "femeiesti", asa ca o sa te inteleaga si cand esti pe stop, si cand ai toane din senin, si cand ai chef sa vorbesti 2 ore in continuu despre cum a slabit prietena ta, chiar daca lui nu-i pasa absolut deloc despre asta...

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PeFuga):

Si eu inteleg ce e ala ciclu, si eu recunosc fara rusine ca am cumparat, nu doar odata in viata tampoane pentru o fata si da, te las sa vb cat vrei tu despre prietena ta fiindca eu stiu ca tot grasa e dar nu imi pasa. Si nu am avut nevoie de fusta mamei pentru asta. Sunt lucruri firesti intr-o relatie. Era o problema daca ma duceam sa ii spun mamei chestiile astea. Nu ii mai spun nimic mamei dintr-a 6 cand m-a prins cu tigara-n gura.

| PeFuga a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ideea era ca "baietii mamei" sunt mai atasati de femei in general si le inteleg mai bine decat ceilalti pentru ca au o relatie mai stransa cu mamele lor. Nu am zis ca doar acestia stiu sa isi asculte prietenele, cu siguranta nu e asa! Era doar o parere formata dupa ce am cunoscut baieti si dintr-un fel si din celalalt, iar daca tu esti asa cum ai zis, foarte frumos din partea ta! Prietena ta trebuie sa fie foarte fericita! Insa nu toate relatiile sunt asa, "normaulul" acesta diferind de la o relatie la alta...big grin

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PeFuga):

Nici sa nu deschidem subiectul'' prietena,,. Poti sa o spui dar la timpul trecut!

| PeFuga a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ok
*Sunt convinsa ca viitoarea ta prietena o sa fie foarte fericita pentru ca o sa aiba cine o asculta si intelege. Noua ne place sa vorbim mult si degeaba si ne enervam daca nu suntem bagate in seama laughing

| Happyjump a răspuns:

Ferește-te de ei, sunt răsfățați si imaturitatea, ei nu înțeleg ca "mămica" nu va avea grija de ei toata viata

| lolium a răspuns:

ăia nu sunt băieti. sunt muieri cu barbă, incapabili sa se descurce singuri.
n-ai vrea asa ceva, crede-mă
daca taci de la inceput si il lași sa te joace pe degete, când o sa îl vrei doar pentru tine, o să te trezesti ca se bagă si mămicuța lui in pat cu voi.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Băiatul mamei? Oh my God, am un coleg din ăsta în clasă. E groaznic! Toate fetele îl urăsc și aproape toți băieții!

| zambetcald explică (pentru LenoreVoldaren):

De ce mai exact?

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru zambetcald):

Că el își face temele cu mămica, mămica îi scrie în caiet, mămica îi face desenele pentru ora de educație plastică și de aceea ia zece, mămica se supără dacă băiatu' mamii a fost făcut prost din glumă, mămica îi pune mâncărică la pachet și nu ți-ar da el ție nici o bucățică de chips în viața lui, dacă ești o fată cumsecade și cu bun simț și îi ceri o ciocolată nu ți-ar da niciodată, dacă ești un băiat ''tare'' și îi zici ''Bă, dă-mi ciocolată că te bat!'' atunci se transformă în mielușel și normal că îți dă. Este foarte copil la 14 ani, dacă intră în bucluc zice ''Dar și X a făcut-o'' sau ''Dar X mi-a spus s-o fac'' în loc să-și asume ceva, nu recunoaște nimic. Și în ciuda faptului că maică-sa ocupă un loc în învățământ și petrece atât de mult timp cu ''puiuțul său'' învățându-l de toate, el tot prost-bâte e. Și el așa e din clasa 1, și noi acum fiind în clasă cu el de 7 ani, ne-am săturat până peste cap de fițele lui de bebe mic ce se crede.

| zambetcald explică (pentru LenoreVoldaren):

Cred ca e bine daca ii controleaza temele, nu? adica ce e rau in asta?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Deci asta e maxima! Moor laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru zambetcald):

Nu e vorba de teme aici. Tu ai citit si restul sau doar ce ai vrut? Acuma imi dau seama ca de fapt e vorba de tine aici. Uite un sfat prietenesc. Nu mai fi carpa! Invata sa iei singur decizi, sa nu o suni pe mami ca ai facut buba. Tu cum vrei ca o fata sa iasa cu tine daca in 30 minute tu vorbesti de 10 ori cu mami ca sa stie unde esti? O sa fuga fata aia de nici nu apuci sa o vezi. Ce faci daca vrei sa suni o fata? Ceri voie lu mami? Un om independent o sa se descurce in viata, unul legat de fusta mamei o sa moara cand nu mai are cine sa ia decizi in locul lui.Cati ani ai, ca sa stiu cu cine discut.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu sunt fata da ti pot raspunde, trebuie sa te feresti de dansii. Tot timpul o sa aleaga pe mama in detrimentul tau chiar si cand nu e nimic de ales, in plus "mama" o sa fie tot timpul intre voi si o sa se bage peste tot.

| RedDeath a răspuns:

Adica? Prea rasfatati? Sau dinaia care nu se pot dezlipi de fusta mamei si tot ce fac, trebuie mai intai sa o intrebe pe ea daca e in regula?
Deci, iti alegi o perioada de timp- sa zicem cateva luni, in care incerci [ desi e cam in van, dar in fine.] deci, incerci sa il faci 'baiatul tau', ca sa zic asa. Daca nu merge, lasa-l mosului in pace, ca nu merita si nu ajungi nicaieri cu el!

| Joker11 a răspuns:

Nu sunt fata da ti pot raspunde... unii sunt prea rasfatati iar altii sunt persoane normale. Intr-o relatie... cred ca s-ar manifesta normal.

| Phini a răspuns:

Te sfatuiesc amice, sa incepi sa te descurci singur. daca esti baiat, iar daca nu.
Iti zic ca nu prea o sa iti placa sa intrii intr-o relatie de genul acesta, deoarece ii ciudata si grea... o sa te simti aiurea si nedorita. Succes! happy

| BeHappy26 a răspuns:

Depinde... unii sunt prea rasfatati iar altii sunt persoane normale. Intr-o relatie... cred ca s-ar manifesta normal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeHappy26):

Da, si dupa ar muta-o si pe ma-sa in casa cu ei...Stiti cine e baiatu mamei? Cristi, de la Burlacita. "Eu ii spun tot ce fac LUI (ca sa vedeti cum a trecut clasele) mamica." Asta e zisa de el. Doamne ce nu-l inghit pe ala.

| MissKatherine a răspuns:

Patetici,fara suparare rolling on the floor

| lablocsuperfan a răspuns:

Eu nu as alege tocmai baiatul mamei, eu as alege mai mult un baiat care sa imi asculte parerile, dar sa se impuna si el.