| Ando1dul a întrebat:

Fetelor,cum v-ar placea sa va abordeze baietii pe strada? In ce mod placut v-au abordat pana acum si a dat rezultate?

33 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

laughing Ce fel de intrebare este asta? Nu este important unde le abordezi, ci important este CUM o faci. Si desi MisFit20 spune ca fetele care sunt abordate pe strada si accepta "nu dau prea multa dovada de moralitate", este total eronat.

Dupa cum am mai pus, nu conteaza unde o faci, ci cum o faci. Am abordat fete pe strada de-a lungul timpului si am intalnit, intr-adevar, si fete fara notiunea de "moralitate" pana la fete foarte inteligente, foarte perspicace, fete cu care imi face foarte multa placere sa vorbesc si cu care am avut relatii frumoase.

Cat despre chestia cu "daca le place sa fie abordate pe strada", unele vor spune "nu", iar altele vor spune "da", insa adevarul este ca le place atata timp cat stii cum sa le abordezi. Daca esti genul acela "badaran" care nu face decat sa jigneasca fetele... cel mai probabil vei fi respins in maxim 10 secunde, iar ele vor fi scarbite de toata situatia. Daca te duci la ele abordand stilul "geek", din nou vei fi respins.

Daca te duci la ele increzator, esti sincer cu ele si le spui chestii de genul "buna, te-am vazut trecand, imi place foarte mult de tine si am zis ca trebuie sa te cunosc..." si esti si relaxat in timp ce le vorbesti, atunci ele vor fi interesate de tine si vor accepta sa va revedeti.

Sper ca am explicat destul de clar si ai inteles ceea ce am vrut sa spun.

Be smart and have fun.winking

| shadow72 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Uite mai gasesc pe aici si fete cu capul pe umeri

| LeontinAndrei a răspuns (pentru shadow72):

M-ai facut fata? laughing Merci. I-am raspuns pentru ca psihologia este pasiunea mea si mai ales seductia.

| shadow72 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Nu m-am uitat la nume...doar al comentariu si l-am vazut realist si inteligent
esti fratele meu daca imi permiti...

| LeontinAndrei a răspuns (pentru shadow72):

Pai asta este adevarul, nu? Eu aplic acele lucruri de fiecare data cand vad o fata frumoasa si in cele mai multe cazuri reusesc sa obtin numarul de telefon si le scot la intalnire. Desigur, cand nu este genul meu de fata... atunci ramanem doar prieteni si asta e.

Iti permit. laughing

| shadow72 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Era sarcasc ala cu permisu da sa zicem......bai omule succes in continuare.eu m-am lasat de sportu asta

| LeontinAndrei a răspuns (pentru shadow72):

Sa stii ca e putin prea trasa de par faza cu tipul cu permisul pentru ca se chinuia prea mult sa ii dovedeasca faptul ca este ok. E posibil sa ma insel. Depinde ce discutie au avut ei doi.

Hehe, daca te-ai lasat de "sportul" asta inseamna ca ai gasit ceea ce cautai. Ma bucur pentru tine. Merci.

| shadow72 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Am gasit...acum ma chinui cu ea...multam fain

| sayWhaaat a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Salut, si eu sunt pasionat de psihologie si seductie in general, insa sunt doar la inceput. Da-mi facebook-ul tau pe privat sa vorbim mai multe, daca vrei bineinteles happy.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru sayWhaaat):

Salut. Ti-am lasat pe privat datele mele de contact.

| raluk27 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

AS-ul asta.happy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru raluk27):

Raluca, iti e ciuda sau ce? laughing Daca vrei sa ni te alaturi, esti binevenita.

| raluk27 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Am fost. Candvahappy ciuda? De ce mi-ar fi?happy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru raluk27):

Nu stiu. Tu sa-mi spui. tongue

| silviu02 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Salut Andrei, si eu sunt apasionat de psihologie si seductie, ca si in cazul lui say Whaaat sunt la inceput si as vrea sa vorbim pe facebook happy... abordatul pe strada e o arta ca sa zic asa, dar nu stii niciodata de cine dai, poate te trezesti cu ditamai matahala langa fata in momentul ala laughing

| LeontinAndrei a răspuns (pentru silviu02):

laughing Stiu ce spui si am patit chestia asta odata. Inca rad cand imi amintesc cu ce bataie era sa se lase pentru ca am si niste prieteni mai "sariti de pe fix".

Da, am sa-ti las pe privat un mesaj cu datele mele de contact si cand vrei sa vorbim ma anunti.

O seara placuta sa ai.

| raluk27 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Tu:" ti-e ciuda?" eu:" nu, de ce mi-ar fi?". tu:" nu stiu. Tu sa-mi spui"
Deci daca nu imi e, ce as putea sa spun?happy
Asta urmarind firul logichappy Daca as fi baiat, poate.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru raluk27):

Mi-am pierdut ideea de aseara. tongue

| raluk27 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Da, inteleg, te-ai pierdut cu fireahappy

| LeontinAndrei a răspuns (pentru raluk27):

Eu imi pierd repede ideile pentru ca mereu imi vin altele noi. Nu mai stiu unde am vrut aseara sa ajung cu chestia aia. Oricum acum nu mai are nici o importanta.

| h3r a răspuns:

Atâta-i trebuie'!

| Danysan a răspuns:

Eu zic ca e bine sa Fi Sincer e cel mai ok.

| Morphines a răspuns:

Fetele nu trebuie abordate pe stradă!

| MisFit20 a răspuns:

Fetele care pica la abordari stradale, nu dau prea multa dovada de moralitate, si cunosc multe de genu' asta, daca pici in asa ceva fi sigura ca nu esti decat o partida de o noaptea, hai maxim doua pentru respectivul. In caz ca esti baiat, da se merita sa incerci sa abordezi o fata pe strada, daca nu iti doresti o relatie serioasa, pur si simplu scoti 30-50 de lei pentru o masa la restaurant, tehnica de abordare consta in functie de inspiratia de moment si de felul in care arata fata, unele ajung la limita penibilui si o batjocura la adresa lor o considera "un chemare la imprerechere". Mult noroc.

| sayWhaaat a răspuns:

E o intreaga poveste despre abordatul pe strada. E imposibil de acoperit intr-un comentariu toata informatia de care ai nevoie pentru a face cu succes o abordare. Ce iti pot spune insa e ca la noi in tara nu se prea practica lucrul asta, cu preponderenta in orasele mari.
Nu exista un mod perfect in care poti aborda o fata, fiecare te percepe altfel, fiecare e diferita, are alta personalitate, cine nu te place, pierderea lor.
Sansele sa vezi pe TPU fete care sunt abordate frecvent pe strada, sunt minime, pentru ca si site-ul asta, e facut un scop, oamenii au nevoie de ajutor. Multi sunt introvertiti, multi au probleme sociale, si asa mai departe.

| CristinaMariaGG a răspuns:

Nu imi place chestia asta cu abordatul pe strada pentru ca nu poti sa stii ce fel de ciudat poate fi omul respectiv. sunt unii care poate chiar sunt sinceri si nu poti sa stii daca vor sa isi bata joc sau chiar vor sa te cunoasca. Dar intr-o seara eram la metrou si vine un tip si incepe sa se prezinte sa imi repete de 100 de ori ca sunt frumoasa si ca daca ne putem cunoaste mai bine. recunosc era imbracat la costum mi-a aratat si legitimatia lui de la serviciu (lollaughing) vorbea foarte frumos si mi-a scris nr. lui de telefon pe o cartela de metrou. Asta a fost un caz fericit ca mai vin si cioflengari dinaia cu "hai fata vi la un suc". big grin Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar oricum mi-ar placea ca baietii din ziua de azi sa aiba mai mult respect totusi. dar ce sa mai zic cand unii isi bat si mamele oh go on

| Wehrmacht a răspuns (pentru CristinaMariaGG):

Deci daca un necunoscut te abordeaza la scoala, servici sau altundeva poti sa stii ca nu este un ciudat?

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu. pe tipul care venise sa ma intrebe de vorba l-am refuzat respectuos. Nu poti sa stii niciodata peste cine dai chiar daca aparent arata bine, vorbeste frumos etc.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru CristinaMariaGG):

Cristina, ai dreptate. Nu poti sti niciodata peste ce fel de persoana dai, 100% de acord. Dar daca iesi cu el la o intalnire nu este obligatoriu sa te mariti cu el, sau macar sa ai o relatie cu el. Tipul de care povestesti tu cu "hai fata vi la un suc" este unul din acei baieti care considera ca fetele/femeile sunt doar jucarii sexuale si ca nu este foarte greu sa "agate" o fata, ceea ce ma intristeaza si ma amuza in acelasi timp.

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Daca m-ar duce atunci pe loc la o intalnire laughing as accepta! Na probabil ca multe persoane au frica asta (ca si mine) ca sunt din aia de te rapesc/violeaza etc. am vazut prea multe cazuri si am ramas cu gandul asta.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru CristinaMariaGG):

laughing Multi nu au curajul sau pur si simplu nu le trece prin cap sa scoata o fata la intalnire atunci pe loc. Eu, spre exemplu, daca nu ma grabesc sa ajung undeva, imi place sa scot fata la "instant date" pentru ca imi place sa cunosc oameni noi. E o chestie de a mea.

Iti inteleg frica pe care o ai. Am si eu o sora si vad si la ea ce fel de baieti o abordeaza si ma uit la unii ca li se citeste pe fata cand au in minte doar "sex, sex, sex".

Este bine ca esti precauta.

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Foarte tare chestia cu instant date big grin Succes in continuare:*:*

| LeontinAndrei a răspuns (pentru CristinaMariaGG):

Merci.

Take care.winking