| Ovi55 a întrebat:

Fetelor, cum vă simțiți voi, ca și femei, în corpul vostru? Dintotdeauna m-am întrebat oare cum este să fii femeie, oare ce simt femeile când iubesc, oare ce simt fetele când fac sex? De exemplu, ce simțiți voi, fetele, când faceți sex cu un bărbat, cum descrieți voi senzația din timpul sexului, ca și fete, din punct de vedere fizic, lăsând deoparte sentimentele și chestiile emoționale? Cum este să fii femeie, să ai ciclu în fiecare lună, cum este viața, în general, într-un corp de femeie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Femeile nu fac sex, fac dragoste!
la noi totul trece prin inima si daca suntem indragostite, atunci placerea este mai mare, in special daca baiatul stie sa-i faca un preludiu foarte bun, pregatind-o de sex si apoi se ajunge la penetrare unde baiatul nu se grabeste, fiindca necesita timp mai indelungat sa-i produca un orgasm vaginal.

Cele care fac "doar sex" sunt in general prostituatele, neavand importanta ce simt, fiindca sunt platite doar sa satisfaca barbatul.

Ciclul menstrual al femeii nu este problema unui barbat, acela vine si pleaca cu un scop clar de reproducere si eliminare a ovulului nefecundat. femeia atunci terbuind inteleasa si protejata, fiindca nu este deloc placut si este chiar dureros.

| XeniA33 a răspuns:

Viata femeilor esti cu suisuri si coborasuri. Consider ca traim viata foarte intens fata de barbati, iei iau lucrurile mai superficial, noi putem suflet pe absolut toate planurile. E foarte greu sa ai ciclu, sa ai stari contradictorii. Pana la urma tot ce ne dorim e iubire si sprijin de la persoana iubita. In privinta sexului e un sentiment foarte placut, dar partea rea e ca majoritatea baietilor uita de noi in timpul actului si se focuseaza doar pe placerea lor. Marea majoritate a baietilor care se termina, uita de iubita ca mai trebuie si ea sa se elibereze. Nu zic ca toti fac asta, depinde de fiecare.