| Mirceadumb a întrebat:

Fetelor/doamnelor, ati intalnit in viata voastra barbati care nu arata bine dpdv fizic (sunt urati, pitici, nu sunt frumosi la fata corp) dar care au functii importante si sunt extrem de inteligenti? (ii duce capul si rezolva probleme/ au relatii si se descurca), au bani? ce parere aveti despre acei barbati? este adevarat ca la o varsta mai mare, dupa adolescenta (25 ani+), femeile cauta si o anumita siguranta in acei barbati nu doar frumusete?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O femeie vrea ceva stabil dupa 40 de ani si culmea e ca in Spania fac copii intre 45 - 50 ani. La voi in Romania cum e saracie se leaga mai devreme pentru a convietui mai usor dar in timp apar problemele si despartirea sau violenta in relatie. Parerea mea e sa pui in risc sa fi cu cineva si sa vezi cum e dar alta optiune e sa fii singur sa poti emigra pentru a munci in alta tara si sa fi mai fericit asa

| AnaBejenaru a răspuns:

Frumusetea sta in ochii privitorului.De exemplu, eu poate pentru unele persoane par urata, dar pentru altii sunt cea mai frumoasa.Totul depinde de om, de perceptiile lui asupra celor din jur, de persoanele cu care au avut/au contact (putem include si familia).Nu cred ca exista un anumit standard pentru toata lumea ci cred ca fiecare persoana vede frumusetea altfel.

| RAY a răspuns:

Femeile aleg astfel barbati
rational =barbati cu banii cu care contruiesc o relatie sau barbati care nu arata chiar asa bine fizic dar cu ei pot face o relatie
emotional =barbati care au un aspect fizic frumos, fetele pana in 30 de ani, aleg mai mult barbati frumosi apoi cand vad ca sunt curvari vad si de barbati beta =provideri cu care se compromit, dar ele tot dupa masculi alfa sunt atrase, de aici si multe infidelități