| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma plang de faptul ca femeile nu vor barbati urati ce nu dispun de un cont bancar potent primesc tot timpul raspunsuri de genul "nu toate femeile vor barbati frumosi/bogati, sunt si unele carora le plac barbatii urati si saraci".
Unde mai exact sunt aceste femei care nu discrimineaza pe baza aspectului fizic/financiar cand cauta un partener? In Atlantis?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar invers? Și eu studiez rețelele sociale iar masculi au pretenții de fotomodel, sunt fete frumoase la care ei cică dau 5, 6 dar ei sunt urâți,majoritatea care se plâng sunt urâți,chestie observată și de către mine,tot urâți sunt și frustrați,misogini, înjură, jignesc, asta e adevărul, vreți fete frumoase de top

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai plange baiete si nu mai generaliza, vorbeste numai in numele tau si dupa cum vad, noi tot degeaba iti dam sfaturi ca tu refuzi sa le urmezi.
Ai postat intrebararea asta de nenumarate ori, de parca te doare-n fund de ce te sfatuim, ori ai un intelect limitat si esti incapabil sa ne intelegi.

Este evidnet ca tu ai pronleme seriaose de intelegere si schimbare, ca nu toate femeile alearga dupa bani, dar tu esti incapabil s apricepi acest lucru.
Lucreaza la comportamnetul tau, la vocabularul tau, ca alea sunt mare ta problema care pun femeile pe fuga!

Femei cinstite si cuminti, care nu-s intersate de banii tai gasesti peste tot: la servici, la mall, la scoala, la facultate, la biserica, printre prietenele prietenilor tai samd.

Cele care se uita numai dupa bani si cont bancar gras, le gasesti in: discoteci, puburi, resturante, parcuri de distractii, acelea sunt curvulitele si pitipoancele care nu vor sa munceasca, dar vor sa fie intretinute de barbaii cu bani.

| dullcat a răspuns:

Uite aici.

| Hyperion7 a răspuns:

Împrăștiate printre cele care discriminează, unde altundeva?

| VoidEternal a răspuns:

Ți-am mai zis. Daca in toate celelalte privințe ești zero, nimeni nu o sa te dorească vreodată. Punct.

Dar ce sa vezi, se pare că e greu să faci eforturi să te educi, să-ți dezvolți abilități și hobby-uri frumoase, un vocabular, să citești niște cărți, să crești, să valorezi ceva ca om, ca să poți impresiona cu altceva decât cu contul bancar.

Ti-am zis mura-n gură, eu când mi-am găsit soția nu eram nici bogat și nici frumos. Dar am o fărâmă de creier în cap, știu să pun un bec, să repar o bicicletă, să citesc o hartă, să montez o mobilă, să instalez un computer am cultura generală, am citit sute de cărți.

Pe internet poți învăța tot ce vrei tu, de cele mai multe ori pe gratis, internetul nu înseamnă doar Instagram și TikTok, nu sunt doar țâțe și funduri în pantaloni de yoga, să dai scroll până ți se dizolvă creierul și ți se erodează falangele.

Cum zice foarte bine și Carevaescu, poveștile alea cu "cine mă iubește mă accepta așa cum sunt", sunt vrajeli inventate de pițipoancele de pe Instagram. Alea își permit, că au tot timpul 20 de simpi care bălesc după ele și se dau tot timpul peste cap doar-doar le-ar capta atenția. Pentru restul sunt doar scuze ca să se complacă în lene și frustrare.

Sounds familiar?

| J0B0MAT a răspuns (pentru VoidEternal):

Degeaba îi spunem că nu bagă la cap.
Lasă-l să creadă ce vrea el și să se resemneze că nu îl place nimeni și gata.

| VoidEternal a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da, clar eu am terminat cu lămuririle.

| carevaescu a răspuns:

Înțeleg de ce te ar frustra o asemenea situație. Dar te pot asigura că este adevărat ce se spune: nu toate femeile caută neapărat bărbați frumoși/bogați.

Asta nu înseamnă că acele femei nu caută alte calități. Precum un suflet bun, un fond moral bine stabilit, un simț al umorului dezvoltat, un anume grad de educație, un intelect ascuțit, și așa mai departe.

Am câțiva prieteni care se plâng de aceeași chestie. Dar ei nu sunt deloc obiectivi. Și ei la rândul lor refuză femeile cu care ar putea intemeia o relație pentru că nu îndeplinec condițiile a, b sau c. Vorba aia, "dacă nu i fudul..."

Te las cu un gând. Cel mai productiv este să lucrezi la tine pe toate laturile - aspect (oricine se poate îngriji), comportament, caracter, ambiție financiară, și tot așa. In felul acesta vei deveni mai atractiv sexului opus. Pe de altă parte, doar copiii găsesc un sens în fraza "dacă nu mă accept așa cum sunt, ducă-se".

Pentru final îți propun să uiți de "femei" la plural. Mult mai sănătos este să încerci să atragi una singură.

Orice ai decide să faci, multă baftă îți doresc.

| andrey69 a răspuns (pentru carevaescu):

Frate lasa plansul, pune mana si fa ceva constructiv, schimba ceva.
Ai pus intreabarea asta de prea multe ori, sub alte forme daca nu ma insel.

| iulia0514 a răspuns:

În loc să-ți plângi de mila pe aici pune mâna și muncește ca îți garantez eu ca după o zi de munca nu-ți mai sta capul la muieri!

| Slade907 a răspuns (pentru iulia0514):

Nu stiam ca esti trans, o femeie nu o sa inteleaga niciodata cum e sa fii barbat.

| iulia0514 a răspuns (pentru Slade907):

Și ce un bărbat poate să înțeleagă cum e sa fi femeie? În loc sa stai toată ziua să-ți plângi de mila du-te bade și muncește și nu-ți mai plânge de mila ca nu o sa sa se întâmple o minune peste noapte și-ți pica ți-e în pat o femeie dacă tot ne faci materialiste! Problema ta este ca ești greu de cap și de degeaba îți explica oamenii ca tu oricum nu înțelegi ca tu din a tale nu poți fi scos! Ce așteptai să-ți plâng de mila? Îmi pare rău dar nu am sa fac așa ceva pentru că nu văd nici un motiv sa o fac!

| haileewatson a răspuns:

Ce sa faci cu un barbat urat si sarac?
O familie si o viata nu poti construi fiindca e sarac.
Sa fii atrasa de el si sa faci sex nu poti fiindca e urat. Ce faci cu el?

| haileewatson a răspuns:

O femeie frumoasa si de success intodeauna va alege pe cineva la fel ca ea, sau mai bun.

Un barbat frumos si de succes va alege o femeie ca el, sau mai buna.

Ce sa fac cu un barbat sarac? il dadacesc sa isi gaseasca job mai bun? lucrez doua job-uri ca sa intretin familia (pe langa faptul ca eu ca femeie fac si copii)? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Xox0 a răspuns:

Oricum pe tine nu te ia niciuna din cauza ideilor tale fixiste si plangacioase.

| Slade907 a răspuns:

Du-te in pana mea de simp, ce tot te bagi in seama aiurea cu mine? Crezi ca o sa primesti pussy de la userele de aici daca ma ataci pe mine?

Răspuns utilizator avertizat