| Paasat111 a întrebat:

Cand o femeie de 30 plus de ani spune ca nu gaseste un barbat bun spune de fapt ca nu gaseste o partida buna? Ca orice om am prieteni urati si prieteni frumosi ( barbati ma refer ) si nu conteaza cat de inteligenti sunt, de dragul intrebarii ma refer doar la cum arata si la inca o chestie. Din pacate stim ca fetelor le place sa barfeasca in gura mare si aud care sunt si buni la pat sau nu. Din ce am observat cei care sunt buni la pat chiar daca nu sunt ei cine stie ce din punct de vedere fizic, au iubite de ani de zile dar cei care sunt bogati si arata si bine dar nu sunt cine stie ce la pat, mai toti nu au mai avut iubite de ani de zile. Simpla coincidenta?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca are bani mosneagu aia sta cu el si merge cu altu care e bun la pat. in panarama trebuie investit financiar altfel pleaca unde simte venituri financiare pe masura.

| RAY a răspuns:

Ce importanta are ce spun femeile? suntem finte emotionale,asta e de maine nu am sa mai manc nimic dar foametea te va face sa manci acelasi chestie e si la femei ele prefera un alfa,un barbat frumos,inalt,care arata bine indiferent de situatia lui fianciara te asigur ca tipul asta va avea multe femei de toate varstele, e tipi ca astia sunt putini e majoritatea a noastra suntem provideri masculi beta, femeile iubesc alfa, ele stau cu beta pana gasesc un alfa asta e adevarul, ca multe femei sunt materialiste e si pentru ca beta doar prin asta poate avea o femeie prin banii lui, femeile nu iubesc barbati bogati si barbati frumosi, ele stau pentru banii tai atat, ca multe frustrate la 30 de ani se trezesc ca nu au gasit barbatul viselor lor frumos,inalt, bine facut, bogat asta e altceva dar femeile toata viata tanjesc dupa alfa, ele se compromit cu beta, nu ai auzit de babati care copii lor nu seamana cu ei? in usa 60% din copii in urma testelor nu e a lui, acel alfa un curvar face sex apoi prostul de beta creste copilul altuia asa a fost mereu asa va fi

| sofisis a răspuns:

Majoritatea acelor prieteni bogati NU isi doresc iubite si de aceea nu au una stabila...e logic. Plus ca sunt de obicei foarte egoisti in pat si de aici catalogati drept "prost la pat".
Cat despre cealalta problema...e normal ca un barbat care stie cum sa isi urce partenera pe pereti cand face sex are sanse spre 90-100% sa o si pastreze pentru o perioada lunga de timp. Ce sa fac cu un barbat langa care mi se pare mai incitant sa joc sah decat sa fac sex?

| raluk27 a răspuns:

Da, e o simpla coincidenta. Pur si simplu tipa respectiva a avut "norocul" sa zicem, de a se combina cu un tip care e si bun la pat, iar relatia a continuat in virtutea inertiei sau din obisnuinta. Oricum, eu personal nu am inteles niciodata conceptul de "bun la pat". Ce anume determina un barbat sa fie bun la pat sau nu? Ok, nu o are mica, ci se incadreaza la dimensiuni medii spre mari. Asa si? Nu tot o baga si-o scoate, scuza-mi expresia? Sau iti trebuie vreun doctorat pentru asta?
Sa stii ca putine femei sunt intr-o relatie sau se casatoresc cu un barbat 100% pentru sex. Dupa 25 de ani, mai vrei si alte lucruri dupa ce te dai jos din pat.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, luand in considerare varsta pe care ai mentionat-o, prin "barbat bun", se intelege: un barbat egal din punct de vedere social (ma refer la nivelul de studii si la venit), educat, un bun partener de conversatii, care isi doreste un angajament pe termen lung, responsabil si nu il ultimul rand "de casa".

| Paasat111 explică (pentru raluk27):

Ai avut orgas.m in viata ta? Ai avut mai mult de un partener? Chiar toti ti-au provocat unul? Intrebari la care nu raspunzi, evident. Le-am pus ca sa intelegi la ce ma refer ca bun la pat. Multe mi-au spus ca nu cu toti au avut orgas.m si tind sa se "tina" de aia care au avut. Sexul e bun, fie el 5 minute sau o ora dar nimic nu se compara cu orgas.mul. Vorba lor. Si nu ma refer la fetite de 20 de ani. Multe divorturi se intampla in ziua de azi ca nu exista intelegere in pat. Degeaba e el inteligent bun bla bla, daca la sex nu le are ori ii da papucii ori il inseala (aici ma refer la alea care stiu ce inseamna sex bun, ai sa intelegi mai jos ce vreau s-a spus ). Nu stiu care e mai rea. Ce vreau sa zic ca si femeilor le place sexul la fel de mult ca barbatilor. Dar asta e ce nu intelege lumea. Nu toti sunt egali. Desigur un barbat care a avut 15 20 de femei prin pat o sa stie mai multe ca unu care a avut maxim 2. Si uite asa sunt mai multe sanse ca cel cu 20 de femei sa fie mai putin devot decat cel cu 3. Nu zic 100% dar sunt sanse mai mari. Depinde de multe variante. Am vorbit o data cu o femeie de 45 de ani parca. Spunea ca abia dupa 40 de ani a avut si ea orgas.m. A avut un sot timp de 10 ani, pana a parasit-o pentru alta mai tanara si uite asa a divortat. Femeia a zis sa incerce si ea o aventura si a fost cea mai buna partida din viata ei. Daca stia asta de tanara spunea ca nu isi mai pierdea 10 ani din viata cu un prost care nu stia nimic despre sex. Pentru ca i-a placut si sa fim sinceri, cui nu ii place orgas.mul? A avut o viata plina de frustrati din cauza casniciei dar si a sexului. O face asta o panarama? Nici de cum. Am vazut ca multi fac femeia panrama daca ii place sexul, pentru nu stiu ce motiv tampit. App, am vazut ca ai spus "tipa". Nu zic doar de o femeie, mai degraba vreo 20. Nici asta nu e numar mare, adica milioane dar nu e doar una asta e clar.
De ce naiba trebuie sa modific sa pun "." mereu la unele cuvinte? Ce regula ciudata.

| raluk27 a răspuns (pentru Paasat111):

Da, am avut orga sm cu fiecare partener pe care l-am avut. Si am orga sm in 95% din cazurile in care fac sex.
Mie mi se pare ca barbatii care fac prea mult caz de sex (ba ca au nu stiu cati cm/ da' oare e mare sau e prea mica?/ dar aseara parca x-uleasca nu a gemut cum trebuie/ dom'le, pe femeie trebuie sa o satisfaci/casnicia nu merge decat cu sex bun/ca daca nu i-a dai bine, se duce la altul) si expun 100 de mii de teorii legate de sex, de fapt si in realitate nu au altceva mai bun de oferit. De exemplu, tu ai scris un comentariu lung, in care ai spus numai baliverne legate de sex.
Faza cu numarul femeilor in viata barbatului e irelevant. Un tip poate face sex cu 100 de femei, dar vorba aia, dai ca "surdu-n clopot", cat sa bifezi, nu te intereseaza decat placerea proprie, iar altul poate avea doar 2 femei in viata lui, dar sunt 2 femei pe care le-a iubit, iar actul sexual a fost complet (mangaieri, atingeri, sarutari, senzatia ca un barbat te doreste atat de tare incat parca te "devoreaza" si implicit orga sm). Decat mult si prost, mai degraba putin si bine.
Hello! Mai exista si altceva in lumea asta decat sex. Nu toate suntem disperate dupa penis. Mai vrem si altceva. Da, bun, e misto. Dar nu suficient. Din proprie experienta, sexul conteaza 30% dintr-o casnicie.
Degeaba e el marele armasar in pat, daca nu ai ce sa discuti cu el dupa ce termina, daca are un caracter infect, daca te insala pe toate drumurile si
n-ai pe cine te baza.

| Paasat111 explică (pentru raluk27):

Din experienta ta, dar din experienta altor femei? Imi place ca te oferi ca exemplu si doar tu, dar nu si altele. Daca tie iti place ceva, nu inseamna ca si vecina de la 2 gandeste la fel. Ce sa mai zic de restul miliardelor de femei. Cat despre 2 femei sau 100 nu a fost prostesc ce am zis. De ce se zice ca sexul cu aceeasi femeie e plictisitor? Pentru ca dupa un timp faci mai mereu aceeasi chestie(ma refer la ani ). Facand sex cu multe femei, foarte rar faci aceeasi chestie pentru ca nu sunt 2 femei care fac aceeasi chestie sau sa le placa aceleasi chestii. Asta am vrut sa zic prin mai multe femei mai multa experienta. Crezi totusi ca ar sta cineva intr-o relatie in care sexul e de toata mila? Chiar crezi? Pe ce anume iti bazezi raspunsul?

| raluk27 a răspuns (pentru Paasat111):

Nu m-am raportat doar la experienta mea, ci si a altor femei. Si aici ma refer la cele cu un anumit nivel social si educațional. Nu poti sa ne compari pe toate si sa fii absolut sigur ca avem aceleași priorități, si anume sexul. Daca Maricica de la 2 e disperata sa faca sex, nu înseamnă ca o tipa la locul ei accepta sa ii faci avansuri deplasate. Nu ai înțeles ideea... Nu am spus ca nu e plăcut, doar ca nu e totul. E ca si cum as afirma ca pentru toti barbatii, e suficient sa fii doar frumoasa. 90-60-90, fund, sani si gata, e fericit.
Apoi. Sexul cu mai multe femei, nu presupune acelasi lucru? Tinem teorii, ne dam mari sexologi, dar hai sa fim serioși. In viata reala nu e chiar asa. Sa nu-mi spui ca o faci pe petale de trandafiri si bei șampanie de fiecare data. E principiul de baza, universal aplicabil. laughing
Cu 100 de femei, faci exact aceleași chestii. De exemplu, daca iti place o anumită poziție sau un anumit ritm astea le practici, indiferent de femeie. Hai sa n-o mai dam in balarii si sa complicam lucrurile aiurea.

| Paasat111 explică (pentru raluk27):

Plictisitoooor. Fara complicatii viata ar fi prea usoara si plictisitoare. Fara complicatii si putina drama planeta nu s-ar mai invartii. Asta e clar

| Paasat111 explică (pentru raluk27):

Acum mi-am dat seama de ce esti atat de plictisitoare. TI-am vazut raspunsurile la intrebarea asta

http://www.tpu.ro/......t-daca-de/

si am observat ca fugi cu coada intre picioare cand numai ai chestii de spus. Acum mi-am dat seama ca si minti, am zis eu bine ca "exemplele " tale sunt de fapt doar ale tale si nu a altor femei. Stai in banca ta, nu vreau parerea altor incuiati.

| pufulescu a răspuns:

La varsta asta ar trebui cantarit partenerul ca posibil sot, nu numai dupa calitatile "din pat".
Daca te intereseaza numai sexul atunci da, e mai bine sa stai cu cineva care se pricepe in domeniu.

| pufulescu a răspuns (pentru pufulescu):

Am uitat sa spun ceva! Eu nu prea vad un barbat sarac cum ar putea sa fie si bun la pat la varsta mentionata, nu la 20 de ani.
De obicei cei saraci fac munci grele, fizice... daca este obosit de la munca cum mai "presteaza bine" in pat?

| Paasat111 explică (pentru pufulescu):

Ai inteles tu aiurea. Cei bogati au masini luxoase, vile si mananca doar la restaurant. Cei mai "saraci" nu e ca dau la sapa. Au si ei masini dar stau cu chirie si au slujbe care castiga mai putin dar totusi decent. Dar nu se compara cu aia cu vile. Cum am zis mai sus, da e posibil sa caute sot dar nu exista barbatul sau femeia perfecta. Daca mai e una care nu a avut o viata sexuala cine stie ce dar aude in stanga si in dreapta ca se poate mai bine, se poate sa caute doar sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei bogati nu au nevoie de iubite, cei bogati au suficiente optiuni pentru ca ei le pot oferi femeilor suficiente lucruri incat sa obtina de la ele ce vor de fapt.

Pe cand cei saraci trebuie sa li se dedice cu totul ca sa mai aiba si ei sansa la o femeie acceptabila. Asa ca cei saraci le combina, cei bogati doar le folosesc.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Da, nu e conicidenta oricum