| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii Barbati sunt frumosi si altii sunt urati?
De ce unele Femei sunt frumoase si altele sunt urate? Aici m-am referit la fizic.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Noi, locuitorii acestei planete, in mare deriva acum, suntem profund diferiti. Avem un fizic diferit, unii fata de altii, o minte (constatatoare ) diferita, unii fata de altii.Mai mult, avem educatii si culturi extrem de diferite. Ca atare, suntem diferiti, cuvintele sau constatarile personale sunt subiective.
Daca am sa intalnesc o grasanca, eu fiind slab, as putea sa mi se para aiurea.Dar daca un grasan ar intalni o grasanca, s-ar putea sa constate ca e idolul vietii ei(persoanei)(a fost si o moda istorica-moda e dictata de cei cu bani!). In cazul femeilor, exista mode, trenduri.Tot in cazul femeilor dar si a barbatilor, exista acea Proportie de AUR, care se cumpara cu cultura si cu aur de cei doritori sa aiba in preajma un fizic perfect, apropiat de perfectiunea evidenta, normala, pe care orice om o simte INSTINCTIV.
Din pacate 99% dintre oameni sunt fizic mai mult sau mai puti hidosi, la o atenta examinare, din punctul de vedere estetic.Totusi, pentru ca sa traiasca aceasta majoritate, sa se perpetueze, apare si momentul cultural apoi cel hormonic, al inevitabilului.Asa ca pana la urma apare acel compromis in care unul are bani, alta are trup, altul are cultura dar e hidos. ETC>
Deci se aranjeaza treburile ca sa fie toata lumea multumita!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Credeam, mai degraba ca ma reclami la CEDO, dar sunt amuzat in aceeasi masura recunoscator, ca ai apreciat opinia mea. In fond, cam toti raspunzatorii au partea lor de dreptate.

12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Totul de depinde de perceptie si de gusturi.
Nu exista femei /barbati urate/i, exista care nu se ingrijesc.
FEMEIA /BARBATUL de langa tine va fi cel mai frumos chiar daca altii il percep alfel.

| OldSoul a răspuns:

In general pentru ca nu stiu sa-si puna in avantaj trasaturile lor.
Sau, mai grav, nu fac nimic pentru asta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai fiecare persoana este diferita si se dezvolta si gandeste mai diferit decat ceilalti din jur, nimeni nu-i perfect pana la urma.

| UnBroken2016 a răspuns:

Depinde de genele lor. As vrea sa spun ca din parinti urati ies odrasle urate dar am vazut destule fete frumoase care au parinti chiar urati. Cine stie, poate aveau tati frumosi pe undeva laughing.

| LostInPark a răspuns:

Frumusetea este strans legata de simetrie.Pana si artistii, decoratorii folosesc masuratori simetrice in crearea unor sabloane.
De ce funda care iti apare in dreptul raspunsului meu are parti simetrice, daca o pliezi trasand o linie pe verticala?
Se face si portocalie, dar haterii...yea.

| Saveluc a răspuns:

UnBroken2016 si Angycut va multumesc tare mult raspuns. Sunt incantat ca am descoperit ceva nou. Va multumesc iar

| TURB0X a răspuns:

Degeaba.

| UnderPressure a răspuns:

Depinde de perceptie si cultura. Sunt triburi unde frumosii trebuie sa aiba un cercel in nas cat o potcoava. laughing
Mai depinde si de perioada zilei. Noaptea, toti sunt frumosi, si toate pisicile sunt negre.

| Saveluc a răspuns (pentru UnderPressure):

Hai ca esti genial

| danitz93 a răspuns:

Toti oamenii sunt frumosi in felul lor daca stai sa analizezi mai in detaliu.