| alexito93x a întrebat:

Fetelor la ce varsta ar putea o fata incepe o fata viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

17-18 ani. parerea mea happy
trebuie sa fie pregatita fizic, psihic, sa cunoasca riscurile unui contact sexual si metodele de contraceptie.
si bineinteles sa aiba 100% incredere in baiat
poate sa si-o inceapa si la 15 si la 20. treaba ei. insa parerea mea este ca dupa 17-18 ani este cel mai bine.

15 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Mz pentru funda :*:*:*

| Barbiiie95 a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand fata se simte pregatita, informata, este recomandat dupa 18 ani, dar daca te simti pregatit mai devreme...Multa sanatate. Funda?

| mona a răspuns:

Minim 18 ani

| nekokami a răspuns:

Nu exista o varsta exacta.Normal ar fi atunci cand se simte pregatita atat fizic cat si psihic. Unii spun ca in jur de 17, 18 ani, dar fiecare femeie e diferita.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Cand vrea ea. Daca e prea copil si nu realizeaza o incepe si la 12 13 ani. daca stie consecintele si stie probabil ce se va intampla dupa si o incepe cand se dezvolta.si psihic si fizic.

| Mirela_7378 a răspuns:

Poi atunci cand simti ca esti pregatita.

| oAnna a răspuns:

18+

| Bojthe a răspuns:

Salut Eu cred ca cel mai bine ar fi dupa 18 ani deoarece atunci esti complet dezvoltata fizic si psihic. In plus esti majora si stapana pe deciziile tale.Mi se par aberante intrebarile puse de fete pe TPU
de genu" Am facut sex cu prietenul meu el zice ca nu a ejaculat dar tot ma streseaza o posibila sarcina ce sa fac?" In plus la orice varsta ai face acest pas trebiu sa fi foarte bine informata
P.S am 13 ani si sunt fata

| TrollHeart a răspuns:

Pai legea spune de la 14 in sus funda? happy

| bebe23 a răspuns:

Atunci cand este sigura pe ea! Atunci cand este pregatita pentru asta! nu exista o varsta! nu ne maturizam toate la aceeasi varstawinking

| Anamaria97_2847 a răspuns:

Sigur peste 18, atunci poti raspunde de greselile tale♥

| Laura001_4484 a răspuns:

Pai este recomandat de pe la 15-16 ani cam asa... funda?

| tinutzZa_6110 a răspuns:

De la varsta la care poti lua in calcul o posibila sarcina si un avort. fuNda?

| Dudutsa a răspuns:

Dupa 18

| Malinutza_4278 a răspuns:

Cat mai repede! Daca nu o sa suferi de sexfobie!