| alina7 a întrebat:

Fetelor la ce varsta v-ati incepe viata sexuala?

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

La maturitate, atunci cand esti responsabila, atunci cand esti pregatita fizic si psihic, cand iti cunosti limitele si nu in ultimul rand cand esti implicata sufleteste!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu tine de varsta cat de maturitate, de sentimente, de acceptarea responsabilitatilor care vin odata cu inceperea ei.
Sunt fete care isi incep viata sexuala devreme si regreta la fel de repede. Acest pas nu trebuie sa fie facut doar de dragul de a bifa o realizare. Este importanta persoana cu care iti incepi viata sexuala. Aceasta trebuie sa fie cat mai aproape de sufletul tau. Pentru o fata asta inseamna foarte mult. Acest moment nu trebuie grabit, pentru ca daca nu vei regreta.

| andreea_9470 a răspuns:

Nu exista o varsta specifica pentru asta. fiecare fata isi incepe viata sexuala cand simte ca e pregatita pentru acest pas. de exemplu, daca o fata are 20 ani si inca e virgina, dar nu are un iubit, eu nu cred ca isi incepe viata sexuala cu unul de la coltul strazii, doar de dragul de a scapa de virginitate. sau daca o alta fata are 15 ani si are un iubit, totul merge bine, se iubesc si se simte pregatita, poate s-o faca

| νєησм a răspuns:

Nus fata dar daca as fi pe la 14-15.tongue

| mario a răspuns:

Tu la ce varsta ti.ai inceput, o sau cand ai vrea sa ti, o incepi daca nu ai facut-o incabig grin?

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cred ca astia sunt in stare sa faca sex si in stadiu de spermatozoizi. Unele nici nu se mai nasc virgine rolling on the floor

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| RUMBURAK a răspuns:

La gradinita.la cum gandesc fetele in ziua de azi.traiesc cu impresia ca e asa o mare realizare si ca le-o ia altcineva inainte.

| z_2699 a răspuns:

E chestie de feeling. O faci cand simti nevoia sa o faci si cand vrei... fara sa fii influentata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe la 16 jumatete dar daca esti sugura ca te iubeste si ca veti fi alaturi la bine si la greu nu cu ori cine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja la 15 ani am facut-o cu prietena mea aceeasi varsta si ea...