| fddfdffdfdfdfff a întrebat:

Fetelor, sângele menstrual are miros? Cu ce se aseamănă mirosul?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangele eliminat la menstruatie este format dintr-un amestec de sange cu tesuturi, mucoase, celule epiteliale, resturi de pielite, fragmente de vase de sange (artere si vene) provenite din endometrul care este supus destramarii de catre si mai multe substante chimice. Din aceste motive sangele menstrual poate sa-si schimbe acel miros specific al ei, care de regula este fad si putin evident, in functie de compozitia acelui amestec menstrual si de asemenea in functie si de fiecare moment al procesului respectiv. Fiindca mirosul este unul strict propriu, nu poate fi comparat cu nici un alt miros specific. big grin

| sofisis a răspuns:

Da, normal ca are. Sangele nu e inodor. E prea greu de explicat un miros...pe bune acum.

| GoldenZenith a răspuns:

Cu parfumul florilor de cireș.

| fddfdffdfdfdfff explică (pentru GoldenZenith):

Interesant e că voi tot ce eliminați din corp are miros frumos, pe când noi, masculii, suntem niște mizerabili...

| ShnitzelCuCeapa a răspuns:

Da.Cu mama ta.