| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, v-ar place sa aveti iubit, un coleg? de ce v-ar place si de ce nu?

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Mie una nu mi-ar place, deoarece relatia nu ar avea cum sa dureze toti anii in care vom invata impreuna iar in moemntul in care se termina relatia nu vom mai pasta legatura cum o faceam inainte sa fim iubiti si poate ca nici nu ne-am mai baga in seama.(de obicei dupa terminarea unei relatii cei 2 nu prea mai tin legatura-doar in unele cazuti fericite-)Eu nu as suport sa il vad zilnic fara sa ma bage in seama sau si mai rau sa-l vad cu altastraight face. Parerea meawinking.

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daa...ar fi super.sa fiu cu el mereu, sa ne trimitem sms-uri, sa ne aruncam priviri, elea elea. e visul meu pentru liceutongue

| Anca a răspuns:

Am avut si nu mai vreau happy

| Anca a răspuns:

Nu stiu la altii, dar eu desi il vad de 1 an in fiecare zi, parca abia ieri lºam cunoscut. Chiar nu am simtit niciodata monotonia, desi... dupa cele 7-8 ore in care ne vedeam la cursuri, ne mai vedeam si dupa cursuri si f des petreceam noaptea impreuna.
Probabil difera de la persoana la persoana. Eu as putea reprosa orice, mai putin ca a fost monotonie. Si sunt sigura ca si dupa anii de facultate tot la fel o sa spun. ca nu am simtit monotonie. La mine si la el a fost altfel... o relatie mai ciudata...
Si acum ...desi teoretic nu suntem un cuplu, practic da. Ciudat si de neinteles.

| catthshshshs a răspuns:

Nu mi-ar place, sincer. Si spun asta pentru ca intervine monotonia iar ceilalti colegi sau colege ar fi mereu cu ochii pe noi.

| bluesky a răspuns:

Ar fi super pentru ca sunteit impreuna tot timpul. dar de la o vreme va plictisiti tocmai pentru ca sunteti jumatate de zi impreuna.

Si mie imi place de un coleg de clasa si dupa ce m-a respins imi e destul de greu sa fiu in preajma lui si sa stiu ca nu il pot avea sad sau s ail vad cu alta fata...

Oricum, daca vei avea o astfel de relatie, sa ai mare grija, nu pune prea mult suflet si sa vb sa ramaneti prieteni daca va despartitiwinking

bye

| madagascar a răspuns:

Nu pentru ca apar conflicte si monotonie, ar fi aiurea

| liveincolors a răspuns:

Pentru mine nu conteaza asta. Adica daca e iubire reciproca, poate sa fie si coleg, orice.

| Doa'Do a răspuns:

Nu m-ar deranja, dar probabil "relatia" nu va dura mult si iti va fi urat sa vezi pe cineva zilnic... si aproape sa nu mai vorbiti. Poate ramaneti prieteni, dar e greu...

| ela_9708 a răspuns:

Da.pentru ca as sta toata ziua ca el:X

| Missin`you` a răspuns:

Am avutwinking si sincer nu e asa fain. a fost o perioada fff tare :X dar dupa pliktyseala happy mai bine sa fie din domenii diferitewinking:X

| 100%Diana a răspuns:

Depinde la ce coleg te referi.

| Cambria a răspuns:

Da...chiar sunt intr-o astfel de relatie. pe langa faptul ca lucram impreuna chiar si locuim amandoi. nu a intervenit monotonia si pe zi ce trece ne iubim si mai multhappy

| raluka_3688 a răspuns:

Pai sunt cu un coleg, dar nu de cls... e misto.ca te vezi nu prea mult ca sa te plictisesti si nici prea putin...

| ~~Ingerasul Riri:D~~ a răspuns:

Pai ai fi impureuna cu el aproape mereu

| alexmariiia a răspuns:

Nu pentru ca il vezi mereu si o a iti dai seama de defectele lui... iar relatia nu va dura prea mult(crede-ma ca am patit-o...)