| slrs a întrebat:

Fetelor,daca aflati ca un baiat va place, ce reactii aveti de obicei, sa zicem ca e un coleg de al vostru cu care nu vorbiti des ma refer...Si daca nu va spuneti apoi direct parerea voastra despre el ce vrea sa insemne, ca nu va pasa sau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu nu ai vorbit cu fata respectivă mai deloc, dar dintr-o dată îi spui că o placi, e şi normal ca fata să fie şocată, să nu ştie ce să răspundă. Şi dacă nu îţi dă un răspuns direct, e chiar foarte bine, înseamnă că îi pasă şi vrea să se mai gândească la asta.

| slrs explică (pentru anonim_4396):

Pai am mai vorbit cu ea, dar na a aflat

| anonim_4396 a răspuns (pentru slrs):

Pur şi simplu nu te da bătut. Lasă-i fetei puţin timp să se adune, să se gândească. După, poţi insista.