| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor va rog sa ma ajutati, inainte de a-mi incepe viata sexuala ciclul menstrual dura 4-5 zile iar dupa ce am avut primul contact sexual prima luna menstruatia a durat 3 zile dar urmatoarea luna tot 3 insa cu o scurgere mai redusa,(mentionez ca ne-am protejat). Ce poate fi? o dereglare hormonala? a-ti patit si voi cineva asa?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca cumva ai sub 18 ani, poate fi un raspuns al organismului la inceperea prea precoce a vietii sexuale. Oricum, du-te din nou la ginecologul care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale si discuta aceasta situatie cu el.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema.Acum 2 an pe mine ma tinea vreo 7 zle dar de vreun an ma tine doar 3-4 zile. Odata cu trecerea timpului se regleaza