| izabelaaa21 a întrebat:

Fetelor vi s-a intamplat sa iubiti pe altcineva mai mult decat pe primul baiat din viata voastra? Pentru ca se spune ca prima iubire nu se uita niciodata,eu il iubesc pe al doilea baiat mai mult decat pe primul si cu amanadoi am avut o poveste frumoasa de lunga durata, funda

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Sentimentele față de al doilea prieten au fost mai profunde, mai din adâncul sufletului, ceea ce nu s-a întâmplat și cu primul.
Asta am vrut să spun, acum am dezvoltat fraza. Sper că am fost mai clară de această dată.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu primul nu ai realizat ce ai făcut cu al doilea, și este normal să te simți așa. Sentimentele au fost mai profunde.
Pa, pa.

| izabelaaa21 explică (pentru Legiuitoarea):

Cum adica nu am realizat ce am facut cu al doilea? ca nu inteleg

| izabelaaa21 explică (pentru Legiuitoarea):

Vorba romaneasca care are mai multe intelesuri, acu am inteles ce ai vrut sa zici si ai dreptate, au fost poate mai multe momente frumoase, mai profunde.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru izabelaaa21):

Bună din nou.
Sentimentele față de al doilea prieten au fost mai profunde, mai din adâncul sufletului, ceea ce nu s-a întâmplat și cu primul.
Asta am vrut să spun, acum am dezvoltat fraza. Sper că am fost mai clară de această dată.
Pa, pa.

| dariaelena a răspuns:

Da intr-adevar nu se uita.Dar asta nu inseamna ca nu mai iubesti.Nu se uita pentru ca poti sa te mai gandesti la momentele frumoase, dar nu are legatura cu iubirea.

| Felys a răspuns:

Te potii indragostii de mai multe ori in viata, nu uiti nici o dragoste dar fiecare este diferita, si intotdeauna vei avea impresia ca ultima este cea mai importanta, prima va ramane doar o simpla amintire intr-un colt

| MrSoapte a răspuns:

Conform zicalei, "primul" nu se uita niciodata! Asta nu inseamna ca trebuie sa-l iubesti pan` la infinit! Totusi, observ ca povestile tala "de lunga durata" sunt notificate la forma de trecut: "am avut o poveste frumoasa de lunga durata"! Sa inteleg ca esti singura?

| izabelaaa21 explică (pentru MrSoapte):

Da sunt singura, amandoua povestile sunt la trecut, am mai incercat sa imi fac o relatie cu o alta persoana dar cred ca m-am grabit putin pentru ca nu am uitat a doua persoana din viata mea, dar chiar pot relua relatia care mi-a ramas mie in inima, deocamdata ma simt bine singura si asa ramanhappy

| MrSoapte a răspuns (pentru izabelaaa21):

Nu stiu ce varsta ai...insa cert este ca pana pe la 25-26, singuratatea e asimilata cu distractia, independenta si tot tine de latura asta! Daca ceva s-a rupt, inseamna ca nu a mers! O relatie cu despartiri si impacari...e ca un cauciuc bubuit, vulcanizat si tot asa! Voi, fetele, aveti si darul ala telenovelistic, de faceti din orice gest marunt, o adevarata poveste de dragoste happy Parerea mea este sa savurati fiecare secunda pe care o traiti!

| diavolitadulce a răspuns:

Daca nu se uita nu inseamna ca nu poti iubi mai mult pe altcineva. cel mai mult il vei iubi pe alesul inimii. mi se pare normal.

| CityOfSatan a răspuns:

Categoric da!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

De uitat, nu se uita. Dar nu are legatura cu cat de mult l-ai iubit.

| împartezâmbete a răspuns:

Mmmm da ai deja vu de la prima iubire, si acum depinde poate unu te iubea mai mult pe plan sentimental, celalalt pe alt plan, sunt mai multe criterii pe baza carora. sunt acestea teorii