| anonima1111111111 a întrebat:

Fetelor, voi când întâlniți un băiat de care sunteți atrase și cu care intenționați să o faceți, înainte să faceți acest pas vă gândiți că respectivul ar putea avea o boală cu transmitere sexuală? De regulă, când se întâmplă să faceți sex de ocazie cu un tip, sau să presupunem că s-ar întâmpla asta, îi cereți să pună neapărat prezervativ sau mergeți pe încrederea lui, dacă el spune că e *curat* voi îl credeți, asumându-vă riscul de a contracta o boală? Sau cele care aveți partener stabil, voi știți sigur că el este sănătos, i-ați văzut analizele, știți sigur că el înainte nu a mai avut experiențe cu alte femei care l-ar fi putut molipsi cu sida, sifilis etc sau chiar și vouă, ca fete, nu vă e oarecum frică să faceți sex cu diferiți bărbați, că cine știe ce boli pot avea acei bărbați?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar proastele si prostituatele isi asuma riscul de a face sex neprotejat, mai ales daca este o relatie de ocazie, o relatie noua sau relatii multiple, cand sansele sa contactezi o boala venerica este foarte-foarte mare.
Cu bolile cu transmitere sexuala, nu poti glumii si nici juca, ca sunt boli care nu se vad cu ochiul liber, dar sunt mortale sau desfigurante.
Asadar, prostia si ignoranta se platesc cu varf si indesat!