| anonim_4396 a întrebat:

Sunteți de acord când găsiți pe cineva nou și doriți sa faceți sex ca înainte de asta amândoi sa facă analize ca să nu aibă vreunul vreo boala cu transmitere sexuala?
A făcut cineva analizele astea și cum a fost?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ar trebui data lege pentru chestia asta, cine nu face analize puscarie.

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Orice om care se considera responsabil isi face regulat teste BTS (mai ales daca are frecvent parteneri diferiti).
Asta nu trebuie sa fie ca o insulta, dar nici sa apara ca o conditionare la actul sexual.
E necesar sa se discute, sa se inteleaga ca sanatatea e mai importanta si ca e bine sa fiti vigilenti.
Mai grav e cand partenerii se stiu cu boli preexistente, dar nu le declara de frica sau de rusine (poate si de nepasare in unele cazuri).

| Werrich a răspuns:

Nu trebuie și test PCR? laughing

| Invictusman a răspuns:

Ar trebui sa te vaccinezi de hpv ( virus papiloma uman) asta e cea mai frecventa boala care se transmite pe cai sexuale, se ia chiar și protejat.

| Sofer a răspuns (pentru Invictusman):

Atunci e belea.

| Invictusman a răspuns (pentru Sofer):

Mai ales pentru cei care merg la prostituate nu știu ce ii așteaptă.
Se transmite și de pe prosop.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e neprotejat, da. Daca nu, nu are sens laughing Nu prea fac sex neprotejat eu de fel asa laughing

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Acum am un partener stabil dar am avut o perioada cand am fost cu 3 baieti intr-un an...si atunci era cat pe aci sa ma imbolnavesc de hepatita b.Se pare ca unul din ei avea acea boala si nu stia...am facut analize dar am avut noroc.Fiind inca tanara, am avut un organism care a luptat cu boala si nu a trebuit sa ma tratez cu medicamente. Aveti mare grija!