| VeleaDennis15 a întrebat:

Femeile cedează mai ușor în comparație cu băieții, când vine vorba de sex de ocazie? Adică dacă voi, fetelor, v-ați afla într-o conjunctură în care sunteți atrase de un tip pe care nu-l cunoașteți prea bine personal și acel tip vă spune să faceți sex. Acceptați să o faceți atunci, acolo (ex: mașină)? Vă puteți controla instinctul sexual în situația ilustrată, rămânând la ideea că întâi trebuie să vă cunoașteți mai bine? Mai pe scurt: Dacă stați față-n față cu acel băiat de care sunteți foarte atrase fizic și el vă propune să faceți sex...Cum procedați: îl întrebați dacă are prezervativ, pentru a nu contracta o boală venerică? Sau o faceți și gata, fără să vă fie frică că el ar putea fi seropozitiv? Luați în calcul în asemenea situații că ați putea lua o boală cu transmitere sexuală?
Sau să spunem că sunteți foarte excitate și decideți să faceți sex cu acel băiat, dar constatați că nu dispuneți de nici un prezervativ...Continuați să faceți sex cu el? V-ați mai putea controla având în vedere gradul vostru de excitare foarte ridicat, astfel încât să refuzați deoarece nu aveți în acel moment prezervativ sau nivelul de excitare fiind atât de ridicat v-ar determina să continuați actul, asumându-vă riscul imens de a lua bts?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca barbatii sunt cei care cedeaza de fapt, ca la ei se riridca nivelul imediat cum vad sau ating o fata.
Pe cand la fete, nu se intampla asa ceva, poate daca-s bete si habar nu au ce fac.

| VeleaDennis15 explică (pentru Violleta2022):

Dar spuneai că femeile nu se excită și nu cedează/se lasă ușor influențate dacă sunt bete...asta într-o întrebare pusă de mine ceva mai demult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru VeleaDennis15):

Mai citeste odata ce am scris!
fetele se excita cand sunt "atinse frumos unde trebuie, iar daca au si sentimente pentru persoana respectiva, atunci iese o partida de sex pe cinste.
in schimb, fetele nu se excita olfactiv precum baietii!

Fetele cedeaza doar daca-s bete sau daca-s c...ve!

In schimb baietii "cedeaza" in 99.99% cazuri, pentru ca sunt ca si cainii in calduri, cum vad un san, sau un picior dezgolit, au erectie si sar imediat sa penetreze.

| VeleaDennis15 explică (pentru Violleta2022):

Citez: *Fetele cedează doar dacă-s bete sau dacă-s curvve!*
Dar în cazul acesta nu a intrat nicio sumă de bani în discuție, ci e vorba de atracție.
Dacă o fată este atrasă de un tip și după puțin timp face sex cu el, asta înseamnă că ea este curvă?
Eu știam că doar fetele care fac sex pe bani sunt curve, dar dacă fata o face de plăcere poate fi asociată cu o curvă?

| LoveSleep a răspuns:

Tu vrei să vezi cine e mai prost?

| Necunoscut112 a răspuns:

Bărbaţii "cedeaza" propriilor porniri mai repede decât femeile. Ca să îţi demonstrez te dau exemplu pe tine: ai *** tot ce-ai prinde. Femeile nu o fac aşa, oricum, oricând.

| tudorvolcano a răspuns:

Bărbații reacționează mai rapid la instincte, femeile au un stop psihologic care le ajută să gândească înainte de a face un lucru.
Am făcut teatru, și când eram la exerciții, se putea vedea diferența că eu și cu ceilalți băieți ne asumam rolurile mai natural și instinctiv decât fetele care aveau un stop psihologic.
Diferența de câteva secunde poate să influențeze, în viața reală, decizia unei persoane de a se culca cu o altă persoană.

| RAY a răspuns (pentru tudorvolcano):

Conteaza si daca sunt la ovulatie, ciclul unei fete determina dorinta sexuala

| AdelaElena88 a răspuns:

Wow, ce intrebare laughing) Eu cred ca exista si femei care ar face-o, fara sa tina cont de nimic, pentru ca unele sunt foarte disperate. Eu personal NU as face sex cu o persoana pe care nu o cunosc.E clar ca daca te a vazut si iti cere sex direct, in masina, in parc in toaleta, tipul e interesat de o aventura ( mie mi fi greu sa fac asa ceva, unul din motive fiind faptul ca am nevoie sa stiu cu cine am de face si relatia sa fie una stabila, avand in vedere faptul ca ma atasez emotional de o persoana, mai ales de cea cu care aleg sa imi contropesc atat trupul cat si sufletul ) Nu judec femeile care fac asta, este alegerea lor, insa eu nu as putea. In ziua de azi totul pare atat de superficial, nimeni nu vrea sa se implice intr o relatie pentru ca e al naibii de greu sa mentii una ( mai ales in ziua de azi cu feminismul asta exagerat si nu numai ). Mie sexul cu o persoana pe care nu o cunosc imi inspira un singur lucru : frica.Si daca un tip mi ar propune, poate sa fie el Adonis reincarnat, simt ca nu as putea face asta. Si ca fapt divers, am citit un studiu care spune ca femeile trec mai greu peste o aventura decat un barbat, ceea ce are sens, pentru ca activitatea sexuala la barbati nu implica neaparat encefalul.-> detasare emotionala ( evident cred ca exista si exceptii )