| Dominicc a întrebat:

Fetelor, voi cat timp petreceti cu prietenul vostru? Cat de, des va intalniti? iesiti prin oras? sau acasa?

Inca ceva, voi cand nu iesiti cu el mai iesiti si cu fetele, nu? il deranjaza? sau vrea sa fiti numai cu el?

Il anuntati mereu cand iesiti cu fetele?

ce parere ati avea daca un baiat ar vrea sa stati mai mult cu el?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ma intalnesc destul de des cu prietenul meu, dar depinde, ca eu merg la scoala, el la serviciu, dar oricum ne facem timp unul pentru.altul.Uneori ne vedem zilnic, de obicei seara ca el vine seara de la lucru si duminica toata o petrecem impreuna, ori la el acasa sau la prieteni de-a lui cu care ma inteleg si eu foarte bine. Uneori ne vedem zilnic, altadata la 2 zile, s-a intamplat sa nu ne vedem chiar si o saptamana din cauza programului incarcat care il are sau diferite probleme, etc... oricum stam aproape unul de altul si putem oricand sa dam o fuga unul la altulbig grin.
Nu prea iesim prin oras in cursul saptamanii din lipsa de timp, duminica preferam sa stam la el acasa...Sigur ca mai ies si cu prietenele mele asa cum si el mai iasa la o bere sau la o partida de carti, nu ar vrea sa fiu numai cu el dar e destul de gelos si trebuie sa ii zic, sa il anunt cand ies cu fetele, dar nu mereu il anunt si daca afla si nu i-am spus se cam cearta cu mine.Il deranjeaza cateodata dar fiecare are nevoie de libertate asa cum si el mai sta uneori cu prietenii si petrece cu ei o bucata buna de timp.
Eu ma bucur ca prietenul ma suna, ma cauta si vrea sa ne vedem si daca ar vrea sa stea mai mult cu mine normal ca as vrea si as fi foarte fericita; oricum la noi deja e totul la fel, obisnuinta, nu ne strofocam cu intalnirile ca la orice ora mi-e dor de el il chem la mine sau merg la el si el la fel...

| andreea_9470 a răspuns:

Eu cu prietenul meu ne vedem des, cateodata mai putin vreo ora sau chiar 30 min, altadata petrecem vreo 7-8 ore impreunabig grin.asta depinde de timpul nostru liberbig grin

da.iesim in oras foarte des, stam si in casa(cum avem noi chef) si nu il deranjeaza daca ma duc cu fetele la un suc.nu cred ca ar trebui sa-l deranjeze. e ceva normal. daca ai prieten, nu inseamna ca trebuie sa iti lasi prietenii pentru el si sa nu mai iesi cu ei si sa fii tot timpul cu el.nu.

daca prietenul tau e gelos ca iesi cu prietenii tai, explica-i ca o relatie nu se bazeaza doar pe dragoste, ci trebuie sa existe si intelegere, incredere...nu e bine sa stai tot timpul cu el, pentru ca intr-o zi o sa te plictisesti si in final o sa-ti dai seama ca ai ramas si fara prieteni

| alexuzha a răspuns:

Eu cu iubitul meu ies in fiecare seara di daca nu stiu vrem sa ne vedem si dupamaiaza iesim in oras sau vine la mine. da cand nu ies cu el ies cu fetele bine oricum in nainte sa ma intalnesc cu el ce putin o ora stau cu fetele. nu mi se pare normal sa nu ies cu feletel pentru ca nu pot renunta la ele cum nici el nu poate renunta la prietenii lui. si ne este fort bine asa. acum fiecare se descurca si interpreteaza in felul lui