| Radaaa a întrebat:

Fetelor. Voi cum rezistati tensiunii sexuale daca sunteti single sau daca partenerul vostru e plecat in strainatate cateva luni bune?

17 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Oho fata mosului nu ai auzit de amant/a? suntem in secolul 21 viata trebuie traita la maxim

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Crezi ca partenerul in strainatate nu isi face de cap? cate am vazut eu la viata mea ohohhoho diaspora romana isi traieste viata la maxim afarawinking

| ania a răspuns:

Soțul meu a fost plecat odată vreo 5 săptămâni în America ( era vorba de 3 dar a apărut norul acela din irlanda și s=au oprit avioanele) și am văzut prima dată ce înseamnă să îți ceară organismul, până atunci ziceam că e mit chestia asta, când eram vigină, înainte de căsătorie nu simțeam presiune. Am ignorat presiunea și am așteptat cu nerăbdare să se întoarcă și am avut de atuci mai multă înțelegere și milă pentru cine am auzit că nu a rezistat. Oricum noi am stabilit ca principiu de viață de la început că nu ne vom despărți fizic nici pentru a face bani, nici pentru studii, eu cred ce spune Bbilia că soția trebuie esă/și urmeze soțul.Acea perioadă a fost o confirmare că am luat decizia bună de a nu sta niciodată decât pentru peroade scurte la distanță unul de altul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu parenerul sau... nu face nimic. Sau nu rezista, in cel mai rau caz. Desi nu sta treaba chiar asa la fete, tu ar trebui sa stii mai bine.

| Frank51 a răspuns:

Am vazut niste cazuri de ma durea capul. Plecasem cu un baiat pentru 3 luni in Germania, el avea prietena de vreo 2-3 ani(poate mai mult), in cele 3 luni nu doar ca a facut-o o data, ci zilnic laughing si nu avea nici-o remuscare. Evident ca prietena lui aflase la un moment dat(pentru ca vorba merge repede unde sunt multi, evident eu n-am zis nimic), si totusi inca sunt impreuna, si au trecut vreo 3 ani de atunci. Probabil amandoi se inseala reciproc.

Tine mult de persoana, unii asa sunt construiti, nu pot rezista tentatiei, si sunt dispusi sa piarda tot.

| mgtow a răspuns (pentru Frank51):

Aia nu-l lasa pentru ca ala are locuinta si sta la casa lui sau bani produce altfel pleca ea

| SilentRain a răspuns:

Dacă nu ești animal/a, te controlezi

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Păi oamenii sunt animale. Nu știai?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar nu chiar mai avem si rațiune
Nu suntem excat ca si câinii sa mâncăm de pe jos

| Sofer a răspuns:

Simplu. Isi găsesc ele pe cineva cu care sa împartă patul.

| Werrich a răspuns:

E simplu, se duc la mănăstire sa nu vina ispitele

| Seba2013 a răspuns:

Platon spune ca concupiscenta trebuie sa aiba o virtute. El spune ca daca aceasta concupiscenta o lasam fara virtute...o sa ne domine, faca anxiosi, tensionati, etc. Este important sa umilim aceasta parte animalica cu castitatea, altfel ne domina ea.
Eu recomand saracia ca virtute, ea se mai cheama si saracia cu duhul. Aceasta saracie este sora cu castitatea, ea ne ajuta sa incetam sa mai umblam dupa lucruri care ne tensioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad de ce as fi nevoita sa "rezist", daca sunt single.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă acum cateva zile puneai o intrebare daca e rusine sa fii virgina la 25 de ani.

| Radaaa explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea asta a fost una de curiozitate, nu inseamna ca eu in momentu de fata astept pe barbatumio din franta sau Anglia laughing sunt single deci nu mi se aplica

| TFL007 a răspuns:

Lasa asta, tu intre timp ai scapat de cosuri pana la urma laughing

| Radaaa explică:

Nu mersi fratelolaughing