| gina09 a întrebat:

FFUUNNNDDDDAAAAA PT CELE MAI MULTE RASPUNSURIlove strucklove struck: SCZ DE CATEGORIE:p
am si eu o problema si nevoie de sfaturi de la voi cine se pricepe!
trebuie sa imi decorez camera, mobila mea este toata de culoare maro si perdelel la fel stau la apartament vreau sa schimb culoare peretilor pana acum au fost un albastra -verzui decorati cu postere
Eu as vrea tavanu alb si pereti un roz, sau mov nu stiu voi ce spuneti ce idei imi dati as vrea sa am o camera in care sa imi placa sa imi invit prieteni si sa ma simt eu bine.
p. s ceva linkul-ri cu culori pe langa daca ati putea mersi anticip

6 răspunsuri:
| gina09 explică:

Bluef4 e buna ideia mobila nu mi-a schimb de asta v-am intrebat culorile as vrea doar culoare schimbata

| KarinaEva a răspuns:

Pai maro si rosu merge foarte bine sau daca vrei ceva mai linistitor acum rosu si crem sunt in trend eu zic sa te gandesti daca iti plc culorile astea doua sau daca vrei uite portocaliu, mov sau albastru merg super acum depinde http://www.fabryo.com/images/buline-kids.jpg

deci sti ca pe net se vede altceva mai bine este sa mergi intr-un magazin de constructii si sa vezi culorile in realitate bafta
... funda?:D

| Bluef4 a răspuns:

OOOOO nu... nu fa greseala de a-ti vopsi peretii mov sau roz. Nu iti lua mobila copilareasca ci cumparati una din lemn care sa fie frumoasa. Adauga culori pastelate si puneti mobila in still feng shui ca sa te simti bine in camera ta. Cumpara-ti un covor stufos in care sa te afunzi cand pasesti pe el de preferat in cercuri cu nuante de maro( Covorul sa fie mic ca sa se vada parchetul). Peretii varuieste-i in alb sau un portocaliu foarte foarte foarte imblanzit ca la urma urmei portocaliul stimuleaza imaginatia. Apeleaza la veioze cu fluier din lemn inchis si acoperamant de material, de preferat veioze inalte. Ca sa dai o nota tinereasca camerei, iti poti varui un perete cu un verde deschis si sa adaugi niste postere cu artistii tai preferati pe el. Sper sa iti placa ideeahappy

| AleX14_1626 a răspuns:

Mobila maro - pereti roz/mov?
Fetit'o inteleg ca iti plac aceste culori dar nu se vor vedea bine in nici un caz. cu acele culori ori faci peretii un galben deschis ori albi complet.

| florentina_9671 a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc asa: pereti de culoarea piersicii e un rozaliu portocaliu, sa iti ei un covor cu noante de maro-crem si decoratiunile sa fie in ton cu nuanta camerei.

| cris_9588 a răspuns:

Eu as opta pentru o culoare a peretilor mai deschisa pentru a da senzatia de marire a camerei, acelasi lucru l-as face si cu perdelele.un galben deschis sau un portocaliu foarte deschis.
http://www.google.ro/......tp?/imgres