| breeze a întrebat:

Foloseste cineva de aici anticonceptionale?
Cum vi se par?(sigure.nesigure)...

8 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Si eu folosesc tot yasmine, sunt foarte lejere si nu ai nici un stres, bineinteles dk le iei corect.la inceput nu eram eu prea sigura dar acum m-am convinswinking

| Frogie a răspuns:

Mie mi le-a recomandat medicul ginecolog si pot spune ca nu am efecte adverse si ma simt la fel de bine ca inainte.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Am folosit Yasmine, sunt sigure, te protejeaza de afectiuni.
La inceput aveam niste ameteli si dureri de cap...primele zile, e normal. M-au si mentinut intr-o forma foarte buna!
Dar de sigure sunt sigure.Stai fara griji si fara stres. Te simti bine, fara a te gandi la faptul ca in orice moment poti ramane insarcinata!
Numai bine!

| roxpau a răspuns:

Anticonceptionalele sunt printre cele mai sigure metode ce te ferest impotriva sarcini atat timp cat nu sunt loate dupa ureche numai ca nu te protejeaza si impotriva bolilor cu transmitere sexuala

| nyko06 a răspuns:

Ele sunt sigure atata timp cat sunt luate corect si la indicatiile medicului, nu dupa ureche happy.

| zhady a răspuns:

Daca vrei sa iti faci varza sistemul hormonal nu ai decat. Anticonceptionalele sunt hormoni care deregleaza mersul normal/natural al lucrurilor cu scopul de a impiedica o sarcina neprogramata. Acesti hormoni artificiali pot provoaca tulburari foarte grave si pe termen lung acestui sistem atat de complex si delicat (menstruatie) incat nici medicii in prezent nu au habar cum functioneaza cu adevarat. Medicii care prescriu asa ceva au cota parte la profit din partea producatorilor, farmaciilor etc. Unii ies invingatori la aceasta ruleta ruseasca, cel putin la inceput, insa daca apar probleme deja este tarziu.

| nicolll a răspuns:

Eu am folosit yaz 2 luni, nu am incredere in ele am avut 0(zero) contacte cat timp le-am luat mi-e teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigure, dar le poti folosi cand ai o viata sexuala activa, nu o data la n luni