| anonim_4396 a întrebat:

Fostul cu care am fost acum 3 ani m-a sarutat intr-o zi.A2a zi, la fel. (ambii 20 de ani)
Mentionez ca amandoi avem relatii care nu mai merg, ambele de 1 an jumate, cam asa.
Prietena lui e obsedata de el, sa zicem. Plange, tipa la telefon si il streseaza cu telefoanele atunci cand el se desparte de ea.

E o relatie gen 3 zile nu mai sunt impreuna, o zi da.E deja obisnuinta la ei, a si batut-o si l-a iertat.

Dupa prima data cand m-a sarutat, mi-a zis ca si maine s-ar impaca cu mine, cu conditia sa stie ca ar fi ceva serios, ca nu sunt cea mai cea fata pentru el, dar ca nu ii sunt indiferenta niciodata.
Dupa acele 2 zile, prietena s-a dus la el si el, inevitabil, s-a impacat cu ea. Spune ca nu poate scapa de ea.

In trecut, nu m-a avut si ma gandesc si la asta ca o posibilitate a ceea ce urmareste el.

1. Daca nu o mai vrea, de ce se mai impaca cu ea? Ma gandesc uneori ca sta cu ea pentru ca are bani, nu poti sa zici ca nu si are si masina.
2. Oare cu mine s-a jucat in zilele alea doua?
3.Ce ar trebui sa fac?

Ps: la relatia mea am decis ca sa renunt, pentru ca el oricum va pleca la studii in strainatate [e mai mic cu 2 ani decat mine] si de ceva luni, nu simt nimic, doar senzatie de atasare, deoarece ma face sa ma simt ca si cum nimic nu mai conteaza pentru el, nici macar eu, doar plecarea lui, de care e obsedat.

Orice sfat e bine venit happy Multumesc. Funda + voturi

4 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

Ai făcut bine că ai renunţat la actualul tău prieten, pentru că odată ce simţeai că nu mai merge, îl făceai şi pe el să-şi piardă timpul degeaba.
Cât despre fostul tău prieten. Eu sunt de părere că atunci când nu vrei să mai fi cu cineva, nu mai eşti, şi gata. Orice-ar face, nu te poate face să-ţi schimbi decizia.
El ori se lasă influenţat prea tare, ori te minte.
Dar dacă stai să te gândeşti bine, dacă zice că pentru tine ar fi în stare să renunţe la ea, de ce nu o face?
Trebuie să fi foarte atentă!

| Oana92 a răspuns:

Am incetat sa citesc cand am citit ca a batut-o. Chiar iti doresti sa ai o relatie cu cineva care loveste femeile?

| onii1997 a răspuns:

Ok...
1. e bine ca ai incheiat relatia actula deoarece cum asi spus si tu nu mai functiona
2. e foarte posibil sa stea cu ea doar pentru bani si de altfel nu este neaparat necesar sa vrea sa se intoaraca la tine doar pentru ca nu te-a avut, dar nu exclude aceasta posibilitate
3. tu il cunosti mai bine decat asa ca ia si gandeste-te la fiecare detaliu despre el atunci vei putea decide

| MrNiceface a răspuns:

Lasa-l in pace, nu e de tine! Cauta un barbat care tine la tine si care nu cedeaza usor, un barbat sigur pe el. Acela te va face si fericita! Lasa-l sa ramana cu tipa isterica si cu masina, nu te baga niciodata in relatia nimanui caci vei avea numai necazuri! Atunci cand 2 persoane se despart este clar ca cei doi nu sunt compatibili: fie cei doi nu simt la fel unul pentru celalalt, fie nu au destule lucruri comune. El nu te simte destul de atragatoare dar revine la tine pentru a-i oferi anumite servicii. Cauta sa inveti sa distingi lucrurile in viata si atunci nu vei mai avea probleme.