| AlleSss a întrebat:

Deci..Sa va spun povestea.
Intr-o zii, la scoala, ma certam cu niste colegi de la alte clase pe un siret[laughing] si am observat caci unul dintre baietii aia se uita la mine..Ma rog, am luat siretul, am plecat. Dupa cateva saptamani ma suna acel baiat si imi spune ca ma iubeste sincer si sa ma despart de iubitul meu. M-a rugat cateva zile [4 sau 5] la rand si am acceptat. Dupa vreo 4 zile, l-am vazut in parc[nici nu m-a anuntat ca vine] cu vreo 3 fete,tinandu-se de mana cu una dintre ele. A venit la mine si mi-a spus sa il sarut,dar eu nu am vrut,nu imi plac genul asta de relatii. Am plecat acasa. Dupa care ma suna el si cica nu am vazut eu bine,ca nu o tinea de mana, etc. L-am iertat, dar el era tot suparat pentru ca nu l-am sarutat. Dupa 2 zile,aflu ca s-a impacat cu fosta lui prietena. Am vorbit cu el si l-am intrebat daca chiar m-a iubit,cica a plans dupa mine,etc. Stiu ca si eu am avut vina mea,i-am cerut iertare,am vorbit cu el sa se desparte de fata aia k eu il iubesc sincer,dar degeaba...
Acum sunt complet terminata!crying
Ce sa fac ca sa-l recuperez? E primul baiat pe care l-am iubit asa de mult. Cu toate, ca ma intreaba si alti baieti daca vreau sa fiu cu ei, dar eu il vreau doar pe el!
Funda la cel mai bun raspuns si multumesc ca ati citit atat!sad

Răspuns Câştigător
| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...este clar ca din moment ce s-a impacat cu fosta lui prietena si se tinea de mana cu fata respectiva(acest lucru nu ti-l poti imagina) nu i-a fost atat de greu sa se desparta de tine. eu spun in felul urmator. ia o pauza si pur si simplu fa lucruri care iti plac cel mai mult. destanteaza-te putin si de ceilalti daca te-ar face sa te simti mai bine. fa o pauza din tot(fara iesiri, iubiti etc.) si incearca sa te pui pe picioare intr-o saptamana. dupa incearca sa cunosti noi persoane si vezi daca baiatul acela intr-adevar merita dragostea ta. daca o merita(intr-adevar) atunci da-i de inteles subtil ca nu iti este bine si ca te-a distrus, iar astfel, daca ce spune este adevarat(faza cu te-a iubit si a plans dupa tine si etc.) atunci va face ceva. succes

6 răspunsuri:
| 3TeoDora3 a răspuns:

Pai in primul rand nu no sa te omor cu "de ce ai avut incredere in el cand tu nici nu il cunosteai prea bine".In fine,pe langa faptul ca s-ar rugat de tine sa fii cu el nu stiu cat timp, acum te mai si mine, inseala si se mai si impaca cu fosta lui prietena si te lasa cu ochii in soare. Fato, nu merita, crede-ma pe mine! Tine-te tare si stai mereu cu capul sus si nu-ti pierde demnitatea si respectul de sine. Daca mai vrei sa vorbim ma gasesti aici:Stefy_teutza@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-adevăr. laughing +1.

| Liliana1981 a răspuns:

Ia uite draga, si de ce esti terminata?
Pentru ca esti singura? Fii serioasa....baieti sunt cu miile!

| allynNa20 a răspuns:

Nu mai suferi pentru el. Pana la urma te-ai despartit de prietenul tau pentru el? Nu merita...da' acum treci mai departe.

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Nu te supăra, câţi ani ai? straight face

| mihamihaa a răspuns:

Uite,stiu ca il iubesti, in locul tau in momentul in care l-am vazut pe strada de mana cu alta fata, m-asi fi despartit de el, oricat de mult lasi fi iubit.Nu cred ca iti convine sa fi cu cineva, care in fiecare zi, umbla cu alta fata. Nu te merita.el colectioneaza fetele ca si pe actibilde sau ceva de genu. Vei gasi pe cineva care chiar te merita si te respecta, credema.Incearca sa uiti de el. Gasete pe cineva care te apreciaza si te face fericita. succes in ceea ce faci.:*