| anonim_4396 a întrebat:

Fostul cu care am fost acum 3 ani m-a sarutat intr-o zi.A2a zi, la fel. (ambii 20 de ani)

Mentionez ca amandoi avem relatii care nu mai merg, ambele de 1 an jumate, cam asa.

Prietena lui e obsedata de el, sa zicem. Plange, tipa la telefon si il streseaza cu telefoanele atunci cand el se desparte de ea.

E o relatie gen 3 zile nu mai sunt impreuna, o zi da.E deja obisnuinta la ei, a si batut-o si l-a iertat.

Dupa prima data cand m-a sarutat, mi-a zis ca si maine s-ar impaca cu mine, cu conditia sa stie ca ar fi ceva serios, ca nu sunt cea mai cea fata pentru el, dar ca nu ii sunt indiferenta niciodata.

Dupa acele 2 zile, prietena s-a dus la el si el, inevitabil, s-a impacat cu ea. Spune ca nu poate scapa de ea.

In trecut, nu m-a avut si ma gandesc si la asta ca o posibilitate a ceea ce urmareste el.

1. Daca nu o mai vrea, de ce se mai impaca cu ea? Ma gandesc uneori ca sta cu ea pentru ca are bani, nu poti sa zici ca nu si are si masina.

2. Oare cu mine s-a jucat in zilele alea doua?

3.Ce ar trebui sa fac?

Ps: la relatia mea am decis ca sa renunt, pentru ca el oricum va pleca la studii in strainatate [e mai mic cu 2 ani decat mine] si de ceva luni, nu simt nimic, doar senzatie de atasare, deoarece ma face sa ma simt ca si cum nimic nu mai conteaza pentru el, nici macar eu, doar plecarea lui, de care e obsedat.

Orice sfat e bine venit Multumesc. Funda + voturi

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Fiindca de fapt o vrea, dar la modul asta patologic, cu certuri, batai, etc.
2. Nu neaparat, dar o femeie in plus in harem nu strica niciodata. Mai ales daca se lasa cu usurinta si este in alta relatie, deci nu are pretentii (bani, atentie, etc)
3. depinde ce-ti doresti. te poti chiar prostitua cu el (pare genul care ti-ar da bani daca i-ai cere). Sau poti sa alegi calea corecta: ii spui prietenului tau adevarul, te desparti de el si il lasi si pe celalalt in pace. Depinde mult de educatia si caracterul tau. Plaja e larga: poti face ceea ce este moral si sa-ti pastrezi un strop de demnitate (am scris mai sus), poti ramane una din femeile din harem de placere, poti solicita beneficii materiale, etc pentru ceea ce-i oferi.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Oricat de indiferenta ii este prietena lui, nu vad cum ar putea sa se impace cu ea daca nu tine la ea, nu pot sa stai langa un om fara sa simti ceva pentru el...

| Azµre a răspuns:

Să treci peste, deja e în trecut această relația a voastră! Nu merită.

| Cristiann25 a răspuns:

Da e posibil sa stea cu ea si din interes.Am invatat de la un om ca in viata totul este un interes dar nu ma apuc acum sa explic la ce ma refer.
Sfatul meu este sa ii spui direct cand va intalniti "eu sau ea" si asa o sa termini toata aceasta poveste. Daca vrea sa ramana cu ea il lasi definitiv si iti gasesti pe altul! Succes, Te pup!

| Thextruexme a răspuns:

Eu cred ca nici unul nu e bun cel cu care esti acum ..ai luat o decizie buna atata timmp cat nu te atrage iar fostul consider ca nu merita daca el iti spune o chestie iar intre timp se impaca cu alta probabil se crede smecher si joaca la doua maini si in plus atata timp cat el spune :"ca nu sunt cea mai cea fata pentru el, dar ca nu ii sunt indiferenta niciodata."inseamna : ba eu nu prea te plac dar nu este chiar naspa deci poate te iau iar.Detaseazate de el si de trecutul vostru si asteapta sa gasesti pe cel care te va aprecia si iubi cu adevarat.Noroc.