| AleeMicha a întrebat:

Fostul meu iubit m-a inselat dar ca sa intelegeti situatia am sa explic. Am avut o relatie destul de lunga si ne-am despartit pentru niste prstii. La scurt timp am aflat ca m-a inselat si am rupt orice legatura cu el. Cand m-am calmat dupa cateva luni si am trecut peste am vorbit cu el si l-am convins sa imi spuna tot ce s-a intamplat pe parcursul relatiei noastre si tot ce a facut. Nu m-a afectat deloc pentru ca la acel moment dragostea mea nu mai exista. Am continuat sa ne vedem destul de des dar fara implicari emotionale. Problema e ca incep sa ma reindragostesc. Oare merita sa il iert?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ciorba reincalzita...
Mai ales ca ai afirmat, ca dupa despartire, dragostea nu mai existadupa ce ai aflat ca te-a mai si inselat, in timpl relatiei.
Cum poate reveni "dragostea"? Poate este o reminiscenta a trecutului.Nu cred ca este "reindragostire! Il mai vreimdiar pentru ca ai si niste amintiri frumoase cu el. Daca o sa-l accepti ca iubit,oare nu o sa ai mereu in minte faza cu "inselatul",ca o sa se intample iar?
Puteti fi prieteni in continuare,ca sunteti oameni civilizati,dar,parca mai mult,l-ar face sa creada,ca se poate si a adoua oara,ca iar il ierti
Poate sunt prea radicala, dar, mai ales baietii, dar si barbatii, asa sunt facuti sa fie.

4 răspunsuri:
| MilkshakeShake a răspuns:

Merita! Uneori oamenii se schimba si nu ne vine a crede. Aveam vreo 14 ani cand am fost impreuna cu baiatul de care imi placea mult. A durat 4 luni, m-a inselat, peste 1 an am vorbit iar, ne-am cuplat, apoi brusc nu am mai vorbit, l-am iertat o a 3-a oara am zis ca va fi ultima dar nu puteam pentru ca incepeam sa simt din nou acele lucruri de la inceput, dar ne-am despartit. Acum, a 4-a oara, tin sa iti spun ca e tot perfect, nu imi vine sa cred ca pentru mine s-a schimbat, nu ii vine nici la maica-sa sa creada, suntem de 2 ani impreuna si este totul bine. Uneori, oamenii realizeaza ce pierd, se schimba, iar daca tu esti acolo sa le acorzi si o a 4-a sansa, tot poate fii exact cum iti doresti.

| AndyLavy a răspuns:

NU.daca te.a inselat o data o va face si a doua oara si tot asa.sunt atatia baieti, cauta.ti altul.de ce te.ai intoarce la o relatie care nu a mers? e pierdere de vreme.

| Blamely a răspuns:

Dacă te-a înșelat o dată o va face din nou. Eu nu l-aș ierta în locul tău.

| MadalinaRalu a răspuns:

Daa,dar daca o sa il ierti : Aceasta sa fie ultima data.Sincer daca a facut-o o data o va mai face ( dar nu este sigur ). Poate tine la tine foarte mult si nu va mai face asta.Depinde si de ce simti TU! Funda? Si multa dragiste alaturi de persoana iubita! happy