| GanduriAdolescentine a întrebat:

Ok, deci...
Imi place de vreo 6 luni de un tip, am sa-l numesc EL. Prima oara cand ne-am vazut nu necunosteam, pur si simplu am iesit impreuna cu o colega de-a mea si un coleg de-al lui (ei se cunosc). Infine, pot spune ca a fost dragoste la prima intalnire. Nu e neaparat vorba de aspectul fizic, pentru ca nu e nu stiu ce... Pur si simplu avea ceva ce imi placea. Nu am prea vorbit atunci, dar cat am vorbit a fost de ajuns pentru mine. puppy dog eyes Il mai vedeam pe la scoala ( e cu 2 clase mai mare ca mine, eu a9a el a11a). Pot spune ca pur si simplu ma blocam cand il vedeam, n-am mai patit asa ceva inainte thinking Colegul lui l-a intrebat ce crede despre mine, EL i-a zis ca sunt o tipa ok.
Aa, am uitat sa mentionez, aveam prieten pe atunci. M-am despartit de el, dar dupa ce am vazut ca EL nu ma baga in seama oricum, m-am impacat la loc cu fostul, lucru pe care sincer il regret si acum. Era pur si simplu dezinteresat in privinta mea si a relatiei noastre.
Am mers intr-o seara in club cu prietenii ( aveam prieten, el oricum era plecat cu prietenii lui, nu m-a chemat cu ei si nici nu a vrut sa vina cu mine + ca in seara aceea am aflat ca m-a inselat ) Era si EL acolo, era beat. Cu timpul a venit la mine, m-a dus mai deoparte, m-a tinut in brate, ne-am sarutat... Pot spune ca eram cea mai fericita :X. Mi-a cerut numarul de telefon, mi-a cerut sa ne mai intalnim, etc.
A2a zi mi-a scris pe fb ca tot ce a fost in seara aceea vrea sa ramana pentru atunci, nimic mai mult. In momentul acela am inceput sa plang... Nu mai stiam ce sa fac. Am incercat sa-i explic care era treaba cu "prietenul meu" ca oricum aia nu era relatie si etc. El a zis ca vrea sa nu fim mai mult decat prieteni fiindca asa simte ca e mai bine. Ce era sa fac? Am lasat-o asa.
Dupa o saptamana am facut o greseala, m-am cuplat cu un prieten foarte bun de-al lui( el mi-a cerut sa iesim, s-a dat la mine, etc. Cand am vazut ca se comporta frumos am zis de ce nu? Nu mai voiam sa sufar ) Totul a fost frumos credeam ca m-am indragostit, pana l-am vazut pe EL la scoala, mi s-au inmuiat picioarele. Cand am mers la "noul meu prieten" m-am intalnit cu EL pe bus, m-a salutat, avand o figura serioasa, dar oarecum trista. Cand s-a dat jos din bus, ma cauta cu privirea.
Au trecut 2 luni si m-am despartit de baiaatul cu care stateam, marturisindu-i ca nu eram de fapt indragostita de el.
Acum tot ma gandesc cum sa vorbesc, cu EL, ce sa-i zic...
Tot ce vreau e sa-mi spuna parerea lui despre mine. Daca e buna, o sa incercam sa vedem ce iasa. Daca e rea, asta e... Macar o sa incerc sa ma impac cu gandul asta, ca am auzit-o de la el.
Chiar vreau sa aflu parerea, tot timpul il visez, si nu pot sa mi-l scot din cap...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru un tip care se imbata la aceasta varsta, trebuie sa faci orice pentru a-l castiga si pastra. Merita!

| NoNameexd a răspuns:

Ai o situație destule de complicată,dar n-are rost să-ți pară rău că te-ai împăcat cu fostul,sau că te-ai pus cu alt băiat,lasă astea, că fac parte din trecut, tu te-ai îndrăgostit nebunește de el, este un sentiment frumos, dar care și doare de asemenea.Nu are rost să vorbești cu el aceste chestii pe facebook/mess/telefon,crede-mă n-o să faci nimic,vorbește cu el să ieșiți,sau dacă nu vrea,ai zis că aveți prieteni comuni,pune un prieten de-al lui să-l scoată afară,apoi vin-o și tu, și atunci uite-te-n ochii lui și spune-i tot ce simți pentru el încă din prima zi, dar când vorbești cu el, să fiți doar voi 2, așa e mai bine pentru amândoi. Sper să reușești să fi cu el, dacă te place și el, va fi uimit de curajul pe care l-ai avut și te v-a aprecia și mai mult.Baftă!:*

| Nikoleee a răspuns:

Sincer, aici nu ai ce face. Trebuie sa te duci sa vorbesti cu el clar si deschis, sa-i spui ce simti, sa-i explici cum s-au intamplat lucrurile altfel vei avea doar de pierdut si vei regreta ca nu ai facut-o:*