| sarbucristina a întrebat:

Fostul meu prieten a incepu sa ma trateze cu indiferenta,sa ma ignorestraight face. Dupa ce ne-am despartit mai vorbea cu mine cand ne vedeam pe afara, mai ma baga in seama pe mess acum nimic.Trece pe langa mine si se uita nu spune nimicsad.
Motivul despartirii noastre a fost acela ca el numai simte ceea ce simtea pentru minesadsi am fost un an impreunasad prima mea iubiresad mi-a intrat atat de adanc in suflet incat nu stiu daca o sa il mai pot uita vreodatasad. Indiferenta asta lui ma terminasad,
De ce credeti ca doare atat de mult indiferenta persoanei iubite?sad
De ce credeti ca a inceput sa ma trateze cu indiferenta?sad

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Urat din partea lui ca face asta dar ar trebui sa faci la fel si tu[chiar daca doare]poate asa il pui pe ganduri...

| AdyAdeluş a răspuns:

Chestii masculine.Trateaza-l si tu la fel si va veni la picioarele tale.Indiferenta lui te doare pentru ca sti ca tu nu i-ai facut nimic si nu meriti asta. Sper ca te-am ajutat.O zi buna in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Hai zau? ca feminine nu pot fi chestiile astea, nu ma refer la intrebarea postata

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce te bagi ca musca in lapte.Eu am raspuns la intrebarea ei nu la at asa ca te rog frumos sa iti continui ziua fara a mai jigni.Iti urez o zi buna in continuare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Unde te-am jignit? Eu am patit acelasi lucru din partea unei fete si orgoliul meu masculin nu m-a lasat sa stau cuminte, vad ca tu ma jignesti si ma faci musca, tzantzarule ce esti! laughing

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha.Am uitat sa rad.Sunt mai desteapta asa ca cedez si nu te mai bag in seama.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Iti bubuie mintea cand vezi cum o pustoaica de 12 ani intra la aceasta categorie, ma intrebam eu care este cauza de esti asa feminista rolling on the floor laughing

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa spun! Poate ca am 12 ani dar vad ca am mai multa minte ca tine.Asa ca, stai 2 minute si rememoreaza inainte de a mai scrie ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Parca spuneai ca cedezi laughing hai sa facem pace ca nu e bine sa fim suparati kiss

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.Pana la urma ai mai multa minte. Poate te votez userul anului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Ady, nu ma face sa te spun astora ce mi-ai facut cand eram in clasa a 5-a

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce? Cine esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Un oltean ca si tine laughing

| AdyAdeluş a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine.Cum te cheamA? Ai fost in clasa cu mine in a 5-a?

| neutrino a răspuns:

O relatie are si sfarsit, fapt pe care nu l-ai luat in calcul. "Iubirea" vine si pleaca fara sa ne spune de ce. Faptul ca fostul iubit trece pe langa tine fara sa spune nimic, tine si de nesimtirea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca si-a dat seama de adevarata ta valoare, astfel de oameni nu merita sa fie bagati in seama, fie baiat ori fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata!happy Deci nu are rost sa iti spun sa incerci sa-l uiti.
Cum au spus si ceilalti, trateaza-l cu indiferenta.
Sigur asta ii va atrage atentiahappy.
Nu poti obliga o persoana sa te iubeasca.
Iar el te evita pentru ca nu vrea sa iti mai dea sperante sau asteapta sa il bagi in seama tu.
In fine, nu te merita si e momentul sa mergi mai departe fara sa privesti in urma.Stiu ca e greu, si eu am trecut prin asta si stiu cum e sa suferi dupa o persoana caruia ii esti indiferenta, dar asta e. Pana intalnim persoana potrivita, ne indragostim de oameni care ne fac sa suferim prin simplu fapt ca nu ne impartasesc sentimentele.
Daca stai sa plangi dupa el, va trece pe langa tine iubirea fara sa iti dai seama.
Mai sunt baieti! Baieti care te merita!
Trateaza-l cu indiferenta ca sa vada ce a pierdut! Sa realizeze ca a fost un bou!laughing
Bafta!kiss

| Indestructible a răspuns:

Nu te mai place, îi eşti indiferentă. Asta este. De ce ţi-ar păsa de cineva care nu mai dă nici doi bani pe tine? Treci peste.