| ingerassecret a întrebat:

Fostul meu prieten a inceput sa ma ignore de vreo saptamana.N Numai vorbeste cu mine, numai ma baga in seama etc.Inainte ne intelegeam bine,si dintr-o data a inceput sa ma evite,si chiar nu stiu de ce sad.
De ce credeti ca a inceput sa ma trateze cu indiferenta? avand in vedere ca atunci cand ne-am despartit,a zis sa ramanem prieteni,si ca va fi mereu alaturi de mine, cand voi avea nevoie ...si acum suntem 2 straini sad.
Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Poate are prietena. Fiecare are drumul lui in viata. Daca chiar v-ati iubit, nu aveti cum sa ramaneti prieteni. Sunt de acord cu "PeFuga", fostele/fostii trebuie sa ramana in trecut.

| neutrino a răspuns:

Asa se intampla atunci cand fluturasii au zburat si tu trebuie sa intelegi ca acestia nu se mai intorc. S-a terminat o relatie normala, urmeaza alta.

| Mussette a răspuns:

Iubeste pe alta.

| PeFuga a răspuns:

Daca a fost de acord sa "ramaneti prieteni" inseamna ca nu voia sa o rupeti inca de tot. Intre timp i-a venit mintea la cap si si-a dat seama ca locul "fostelor" e in trecut. E o prostie sa crezi ca puteti ramane amici fara sa existe vreun interes din una din parti. happy

| RedDeath a răspuns:

Mai, ma gandesc ca iubitul tau, fostul ladica, area colo la 17-19 ani, poate si mai mult, nu e nicio diferenta in ceea ce va urma sa iti spun. Ei nu au preitenii cu femeile! Nu exista prietenie itnre un barbat si o femeie, decat, cine stie cand si cum... Deci, ei vorbesc si sunt interesati de o femeie/fata, doar daca aceasta constituie o posibila cucerire, posibila iubita. Daca s-a lamurit ca nu o sa mai fiti impreuna, nu o sa mai fi iubita lui, nu o sa va mai pupati si alte relatii intime, e clar ca a renuntat la tine si merge in cautare de alte fete. Doar nu isi pierde timpul cu o fata care nu va fi impreuna cu el! Asa gandesc si actioneaza baietii. Doar nu crezi ca e preitenul tau, si iti va fi alaturi neconditionat. Asta nu exista. Deci, asta e ceea ce s-a intamplat, a mers la ''vanatoare'' de alte caprioare, cu care are mai multe si mai mari sanse.

Acum, se sa faci? Sa ii tragi una peste cap! Nici sa nu il mai bagi in seama pe animalul ala ipocrit! De mai vrea sa fie cu tine, plateste-i-o si pedepseste-l cum numai tu stii! Cauta alt baiat cu care sa fi si care sa fie mai putin nesimtit si tampit ca asta.
Ai grija de tine! Si nu uita : nu te lasa calcata in picioare de nimeni! Nu esti sluga nimanui!

| NoRegretsxx a răspuns:

Sa ramaneti asa cum sunteti acum.

| BlaboringBla a răspuns:

Degeaba ti-a spus sa ramaneti prieteni, atata timp cat relatia voastra s-a incheiat nu poate exista o prietenie atata timp cat incamai e dragoste, daca te iubeste iar tu vei avea o problema va fi alaturi de tine, insa nu te astepta sa fiti cei mai buni prieteni cand el vrea sa treaca peste si sa mearga mai departe. apropo cat timp ati fost impreuna?