| Smile25 a întrebat:

Fostul meu prieten (cel de care m-am despartit de aproape 2 ani)in prezent ma cauta pe mess, e atent cu mine, imi lasa commenturi pe hi5 cu complimente la aproape toate pozele (nu stiu daca am vreouna fara comm de al el)am vorbit la telefon dara ca amici cred (adica el mi-a povestit de fostele lui)Daca am nevoie de ceva ma serveste, ma invita la suc, il intereseaza daca sunt singura.Pe mess imi pune emoticoane de genul :* :X >big grin

Răspuns Câştigător
| elyssa20 a răspuns:

Pai daca zici ca placi pe altcineva mai bine cauta-l pe acel cineva, nu te lasa impresionata de niste emoticoane de la fostul.mai bine regreta ca ai facut ceva decat ca nu ai facut! pupici.

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Pai la tine iubirea asta e un joc de du-te-vino? Azi plac pe ala, maine pe altul? Dictezi inimii pe cine sa iubesti? Daca cineva iti ofera atentie, gata te bagi cu el? Voi sunteti ca vremea meteo.
Cum sa te mai gandesti in privinta fostului daca placi pe altcineva? Vrei sa pornesti o relatie fortata ca intr-un final, sa-ti dai seama ca dragostea cu forta nu se poate?
''Te bagi'' c-un baiat atunci cand il iubesti si atat tot, nimic mai mult, nimic mai putin.

| Vizitiul a răspuns:

Daca iti trimit un pupic si o imbratisare pe messenger, promiti ca iesim la o apa plata?

| Ana213 a răspuns:

Greu de spus... daca nu il placi mai bine i-ai spune, sa nu il faci si pe el sa se simta cum te simti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elisa dupa cum spune si Flav. nu poti sa dictezi inimii pe cine sa iubeasca si cand si cat. tu stii mai bine ce simti. si pentru cine! Doar tu stii prin ce ai trecut cu fostul prieten. si daca consideri ca se merita atunci fa pasul asta! dar sa stii ca in iubire nu se cer sfaturi niciodata. pentru ca doar tu stii ce sentimente ai si pentru cine ai!