| addelyna2014 a întrebat:

Fostul meu prieten crede ca il mai iubesc.cum sa-i demonstrez ca nu e asa?

26 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Simplu, il ignori.

Si ce te intereseaza ce crede fostul tau iubit? Pur si simplu ignora-l.

| mona a răspuns:

Ignora-l si fa-ti un nou prieten/iubit

| zurick a răspuns:

Incearca sa-l faci gelos!

| h3r a răspuns:

Îl ignori?
Dacă tu te chinui să-i arăți contrariul și te dai atât prin jurul lui, normal că el crede ce vrea, mai ales că tu îl iubești.
Deci, evită-l.

| Dariusuu a răspuns:

Îl ignori și gata.

Poate că el cere doar atenție. De aceea nu-i da!

Te pup.

| FadetoBlack a răspuns:

Ce-ţi pasă ţie că el crede asta?

| addelyna2014 explică (pentru FadetoBlack):

Buna intrebare laughing

| FadetoBlack a răspuns (pentru addelyna2014):

Păcat că răspunsul nu e la fel de bun happy

| addelyna2014 explică (pentru FadetoBlack):

Ce raspuns?laughing

| FadetoBlack a răspuns (pentru addelyna2014):

Care mi l-ai dat raised eyebrows

| addelyna2014 explică (pentru FadetoBlack):

Era o gluma laughing :*

| drhotzu a răspuns:

Pai daca tot incerci sa ii dovedesti lucruri asta ii arata ca cel putin te gandesti la el! te-ai gandit vreo daca ca daca nu mai incerci sa ii arati, nu mai vorbesti cu el, sau ma rog daca este inevitabil sa te lovesti de el pe strada te limitezi la "buna, ce mai faci?".

| τττ a răspuns:

Bună.
Poți să-i distragi atenția.Ori te dai pe lângă niște tipi, ori îți faci un nou iubit.O idee trăsnită ar fi să rogi un amic de-al tău de sex masculin să se prefacă că ești iubita lui și să vă comportați ca un cuplu.Se va simți cu adevărat stânjenit!
Pa, pa!

| BlackEyedGirl a răspuns:

Ignora-l.

| DeKoniec a răspuns:

Daca nu mai ti la el, inseamna ca nu iti va pasa de el. Atunci pur si simplu spune-i in fata, vorbeste cu un baiat la telefon de fata cu el, razi in preajma baietilor, imbratisaza-te cu baietii...Succes!

| ellaells a răspuns:

Ignora-l... Nu mai vorbiti.

| Rooksee a răspuns:

Fa-ti un nou iubt.

Răspuns utilizator avertizat
| RoseAndBiia a răspuns:

Ii bagi un soarece in chiloti. rolling on the floor

| ThisGirlHere a răspuns:

Pai, in primul rand, ai putea sa-ti faci alt iubit. Sa incerci sa mergi cu el prin locurile pe care le frecventeaza fostul tau, si pari fericita alaturi de cel nou. Daca nu ai la dispozitie nici un tip care sa te placa, roaga un amic ceva sa te ajute si sa se prefaca iubitul tau. Daca nici asa nu merge, incearga sa-l ignori. Sa vada ca nu-ti pasa de el. Succes! happy

| PsychologyCupid a răspuns:

Ce idee stupida, sa te prefaci cu un amic ca sunteti impreuna. Jesus, sunteti atat de crude. Nici nu am de gand sa argumentez de ce, daca nu stiti, e si mai rau. Cat despre fostul tau, nu il mai baga in seama, deloc, facebook, mess, nici macar saluturi pe strada, nici sa te uiti la el sau orice alt gest. Gandeste-te ca e o persoana oarecare de pe strada careia nu i-ai arunca nici macar o privire. Si daca te intreaba de vorba, prefa-te ca nu-l auzi sau ca faci altceva. O sa mearga, nu trebuie sa iti faci imediat iubit sau sa te arunci in bratele baietilor, ca nu esti... stii tu. Mult noroc happy

| GeooFenomenala a răspuns:

Mai bine nu-l bagi in seama... ce e cu toate prostiile astea fa-ti alt iubit sau roaga-ti prietenii sa se prefaca laughing Doamneeeee mai aveti 2 ani? voi v-ati tampit cu totu? laughing si ce faci te prefaci ca esti cu X si dupa o saptamana cica ''va despartiti'' laughing o sa creada ca tot pe el il iubesti laughing parerea mea, lasa prostiile astea... o sa te considere tarfa ca te arunci imediat in bratele altuiawinking plus ca o sa creada ca nu l-ai iubit niciodata ( gen ca ai stat cu el asa ca sa treaca timpu etc.) pe cand tu nu vrei sa-i arati astawinking tu vrei sa-i arati ca nu-ti mai pasa de el acum, nu ca nu l-ai iubitwinking fi atenta ce faci! sa faci vreo prostie si sa vorbeasca dupa de tine urat sau in toate felurile nu cred ca ti-ar placewinking daca vrei sa-i arat ca nu-ti pasa de el fa-o cu CLASA! nu ca tarfele cum am vazut ca iti scriu unii :p adica pe scurt ignora-l iesi afara si distreaza-te nu trebuie sa faci asta neaparat in fata lui, pentru ca daca faci asta in fata lui o sa-si dea seama ca faci asta ''ca sa te prefaci ca nu-ti pasa'' distreaza-te si nu te mai gandi la elwinking stai calma ca o sa afle el de undeva ca iti este mai bine fara el! un ultim sfat: BE A LADY NOT A BITCH! si cu asta am incheiatt :p sper ca te-am ajutat baftaa! :p

| pisicutaanonima a răspuns:

Nu mai vorbii cu el si nici macar nul mai saluta si distreaza-te in fata lui cu alti baieti prefate ca te simtii foarte bine si ca l-ai uitat

| Miaauu a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Pur si simplu, il ocolesti, iti faci un prieten, iti afisezi relatia. Vorbesti cu iubitul tau la telefon de fata cu el. O sa se simta prost, te asigur.