| alexa19 a întrebat:

Fostul meu prieten ma trateaza cu indiferenta si ma ignora, avand in vedere ca el spunea ca vrea sa ramanem amicisad. Ne vedem zilnic, sta langa blocul meusad. Indiferenta doare cel mai taresad. Am fost impreuna 7 luni si el a pus punct relatiei pentru ca spunea ca nu suntem potrivitisad.
De ce credeti ca ma trateaza cu indiferenta si ma ignora?straight face

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa se fi despartit de tine presat de gura lumii sau de parinti, sau chiar daca v-ati despartit, sa ii para si lui foarte rau ca nu mai sunteti impreuna.
Dar, se pare ca trebuie sa ramaneti despartiti si atunci, el incearca sa fie cat mai rece ca sa nu iti dea vreun motiv sa speri intr-o impacare.
Nu stiu ce se intampla cu adevarat, fac doar supozitii si cel mai bun lucru care il poti face e sa fii si tu la fel de indiferenta.
Nu e vorba aici daca v-ati meritat unul pe altul, trebuie doar sa faceti fata acestei despartiri pe care si el, o regreta sigur.
Indiferenta pe care ti-o arata, e masca lui ca sa nu vezi cat il doare.
Daca era vesel si prietenos, ar fi insemnat ca nu-i pasa deloc de tine si e bucuros ca v-ati despartit, nu l-ar fi durut.
Intelege si, oricat te doare, fa si tu acelasi lucru...

| VadTot a răspuns:

Draga mea Alexa, vreau sa ti dau un sfat si vei vedea ca te vei simti mai bine! iti garantez asta, si s ar putea sa nu te mai trateze cu indiferenta! Trebuie doar sa faci si tu un singur lucru extrem de simplu! si anume sa fi si tu la fel de indiferenta ca si el! Acum pe bune de ce sa plangi dupa el daca el este un simplu badaran? si nu a stiut sa te aprecieze si nici acum nu stie sa fie respectuos cu tine? Am impresia ca esti o persoana foarte sensibila si sufletista! meriti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa te respecte pe masura! Asa ca te as sfatui sa nu mai plangi dupa el si sa l dai uitari! 7luni de relatie nu mi se pare ceva foarte mult. acum nu stiu mai multe din relatia voastra dar cred ca el a fost doar pe interes, ceva nu ia convenit ceva nu i a placut la tine probabil nu i ai oferit ceva mai mult decit ai fi putut tu sa i oferi sau ceva nu i a convenit la tine deci cu siguranta ca a fost doar o simpla aventura pentru el iar tu ai pus aceasta relatie la suflet si uite ca acum suferi dar daca stai si te gandesti la mult vei vedea ca totul pare ceva efemer si trebuie sa l uiti ok? incearca si sa fi si tu indiferenta!

| Amelya02 a răspuns:

Fa acelasi lucru si incearca sa nu pari afectata de asta, chiar daca e greu. e mai putin dureros. happy

| alafaranume a răspuns:

Da cui crezi ca ii e usor dupa o despartire? de multe ori a iubi unul pe celalalt nu e de ajuns, ti-o spun din proprie experienta ca si mie mi s-a intamplat sa simpatizez mult o fata dar sa nu ne potrivim din alte puncte de vedere, si de fiecare data evitam sa ma vad cu ea ca ma simteam prost si ca tineam la ea as fi vrut sa fim iar impr dar stiam ca nu vom ajunge departe ..cu timpul veti reveni la sentimente mai bune cu atat mai mult cu cat mereu va vedeti, timpul le rezolva pe toate

| BeAmazing a răspuns:

De "destept" ce ii, de asta te trateaza cu indiferenta si cu ignoranta! Dar tu nu trebuie sa te lasi mai prejos, considera ca nu mai exista, trateaza-l si tu cu INDIFERENTA si IGNORANTA sa vada si el cum e! Chiar daca acum imi vei zice ca nu te baga in seama, nu conteaza lasa-l in pace..isi va da seama el cea pierdut! Mult succes! Griji de tine:X!

| rousz a răspuns:

7 luni sa realizezi ca nu va potriviti thinking urat, poate ca sunt multe cauze nu vreau sa te fac sa te simti mai rau decat probabil iti este! incearca sa faci si tu acelasi lucru poate ca stie ca tu inca il iubesti prea mult si incearca si tu sa fi indiferenta si poate ca vei fi bine! ai grija de tine